Yılbaşı masa süslemelerini, bu tatil sezonundaki tüm partileriniz için bir ilham kaynağı olarak kullanın. Çünkü her bir yılbaşı masası, yeni yıl süslemeleri ve masa düzeni için kolay, uygun fiyatlı dekorasyon fikirleriyle doludur.

1. Doğal Dokunuşlar

Ekstra şenlikli bir yeni yıl masası için yılbaşına özgü klasik yılbaşı bitkilerini, kızılcıklar ve ahşap boncuk çelenkler ile birleştirin. Sadece dört basit adımda kendi masa çelenginizi yapın. Yılbaşı yemek takımınızı sade ve zarif tutun, masanın merkez parçasının ilgiyi üzerinde toplamasına izin verin.

Editörün İpucu: Kullanmadan önce taze, yaprak dökmeyen, iğne yapraklı ağaç dallarını buzdolabında saklayın.

2. Yeşil Dallardan Kolay Bir Merkez Parçası

Yeşillikler, düz bir kumaş parçasını beş dakikadan kısa bir sürede sanatsal bir şerit (runner) masa örtüsüne dönüştürür. Çeşitli malzemeler kullanarak (çam ve yaprak dökmeyen gibi) dalları farklı uzunluklarda kesin ve karışıma birkaç parlak çilek ekleyin. Dallar arasındaki boşlukların, şarap şişeleri veya servis tabakları için masada yer hazırlayan nüans olduğu aklınızda olsun.

3. Yılbaşı Temalı Yemek Tabakları

Klasik yeni yıl tasarımlarıyla süslenmiş bir set için günlük yemek takımlarınızı değiştirin. Tabakların çok resmi olmadan odak noktası olarak kalmasını sağlamak adına tiril tiril beyaz peçeteler ve sade bir sofra takımı kullanın.

4. Çiftlik Evi Temalı Masa Düzeni

Söğüt desenli dokuma suplaların yanı sıra, pamuk ve köknar temalı kupürler dolu bir sepet ile yılbaşı masanıza taze ama şık bir görünüm katın. Her noktayı altın bir heykelcik ve sade, krem ​​renkli sofra takımı parçalarıyla tamamlayın.

Editörün İpucu: Büyük boy bir peçete olarak klasik gri çizgili havlu kullanın.

5. Bakır Bir Yılbaşı Masası

Titreyen fener ışıkları, mini yılbaşı ağaçları ve eski yeşil tabaklar, bu sene yeni yıl masasını olabildiğince tatil evi konseptine çevirir. Sade, beyaz suplalar ve koyu bakır şarap bardakları, temaya doku ve renk katar.

6. Yılbaşı Masası Merkez Parçası Olarak Yeni Yıl Ağacı

Yılbaşı masanızda bir kış harikalar diyarı yaratın. Kağıttan ve kağıt hamurundan yapılmış kartonpiyer konilerden oluşan kendin-yap (DIY) ağaçları, masada ana sahneyi hazırlarken; Epsom tuzu “kar”, pırıltılı ipler ve minyatür orman hayvanları şeklindeki figürler temayı bir üst seviyeye taşır.

7. Ekose Masa Dekorasyonu

Her misafirin bulunduğu yere kırmızı bir oyuncak posta kutusu koyun ve içine yılbaşı kartpostalınızı yerleştirin! Eğlenceli yeni yıl masa düzeninizi kırmızı/siyah ekose desenli Amerikan servis altlıkları, peçeteler ve parlak yeşil fırça ağaçlarıyla (minyatür, çam yılbaşı ağaçlarıyla) tamamlayın.

8. Manolyalardan Tatil Çelengi

Çam dallarına ve yaprak dökmeyen dallara bir mola verin ve manolya yapraklarını yılbaşı masa süslemelerinize dahil edin. Bir saatten kısa sürede kendi DIY manolya çelenginizi yaratın! Mandalina yaprakları ve tarçın çubuklarının, koku ve ortama klasik bir çekicilik katabileceği de aklınızda olsun.

9. Atatürk Çiçeği

Bu sene yılbaşı masa süslemelerinde bir arada kullanılan metalik altın vurgular ve kıpkırmızı Atatürk çiçekleri (poinsettia), geleneksel yeni yıl stiliyle daha da bir parlıyor. Bunun için ışıltılı vurguların öne çıkması amacıyla masa örtüsünü ve yemek takımını sade tutun yeter.

10. Sade Masa Düzeni

Bir çiftlik evi temalı yılbaşı masası oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey: tahıl çuvalı dokunuşlu peçeteler, kar efektli çam dalları, pamuk kozaları ve beyaz porselen tabaklar. Her bir kişiye ait masa düzenini, kar tanesi şeklinde bir tabak ve el yazısıyla yazılmış sade bir isim kartı ile tamamlayabilirsiniz.

11. Geometrik Masa Merkez Objesi

Klasik bir el sanatları parçası olan kalın, derinlikli bir halkayı şık ve modern bir çelenk hâline getirin. Bunun için, geometrik ahşap boncuklara biraz gümüş yaprak ekleyin ve parıldayan süsleri bir çelenk formunda yapıştırın. Uzun sütun mumların ve birkaç yeşil dalın eklenmesiyle yılbaşı masası merkeziniz tamamlandı.

12. Işıl Işıl Parıltılar

Bu masa düzeni seçeneğinde, altın plakalı suplalarınızla eşleşmesi adına, sade ve şeffaf cam adak mumu kaplarınızı süsleyin. Dış kısmın alt yarısına basitçe yapıştırıcı sürün. Islak tutkala altın yaldız serpin ve kurumaya bırakın. Poinsettia bitkinizden dallar kesin. Kapların içinde daha uzun süre dayanmaları için (genellikle 2 ila 3 gün) saplarının uçlarını yakın.

13. Orta Sahne Düzeni

Ayaklı büyük bir vazo ve Atatürk çiçekleri sayesinde kolayca bir yılbaşı merkez objesi oluşturun. Küçük saksılardaki Atatürk çiçeklerini saksılarıyla birlikte, büyük ayaklı bir kabın içine yerleştirin – bu, onları tüm sezon boyunca koruyacaktır. Gümüş adaçayı yapraklarını süslemenin kenarlarına sıkıştırın ve kırmızı meyve dalları ekleyin. Küçük altın süslemeler takarak da yılbaşı masanızın cazibesini arttırın.

14. Giyinik Peçeteler

Basit bir katlama, katmanlama ve kesme sırası ile yılbaşı sofranız için kendi kağıttan Atatürk çiçeğinizi yapın. Renkli bir peçete halkası oluşturmak üzere tel sapı, rulo bir peçetenin etrafına sarın. Veya benzer bir etki yaratmak adına, yapma bir Atatürk çiçeği ve tel kullanın.

15. Orman Esintili Masa

Mason olarak bilinen kapaklı kavanozlarınızı, çekmecelerinizden çıkarın ve onları büyüleyici birer yılbaşı masa süsü olarak kullanın. İçlerini bembeyaz nergislerle doldurun. Kavanozların etrafına birkaç ışıltılı orman hayvanı figürü ve dallar serpin. Rustik temalı yeni yıl masa düzeniniz hazır!

16. Yılbaşı Yemek Odası

Sadece masayı süslemeyin! Güzel yılbaşı sandalyeleri de hazırlayın. Çiçekçi teli ile yaprak dökmeyen dalları bir çelenk formunda sandalyelere takın. Ayrıca renkli kurdeleler asmayı da unutmayın.

17. Hasır Kumaşlar ve Kartlar

İsim kartları ile masadaki oturma düzenlemenizi kişiselleştirin. Bu basit tatil masası dekorasyonunu hazırlamak üzere; küçük bir çuval bezi veya ince hasır kumaş sarılı mini ağaçları, kırmızı mini kovaların içine yerleştirin. Ve kovaları, çam kozalaklarının yanı sıra mini süslemeler ile dekore edin. İsim etiketlerini yazdırın ve bunları küçük küçük kesilmiş, ince zanaat ahşabı karelerinin üzerine yapıştırın.

18. Yılbaşı Sandalyesi Dekorasyonu

Yılbaşı sofranızı kurarken sandalyeleri de unutmayın. Bu oldukça kolay yeni yıl süslemesi için günlük sandalyelerinizi; kırmızı minderler, kurdeleler, ökse otu dalları ve parlak yılbaşı süsleriyle dekore edin.

19. Yılbaşı Köyü

Karton yılbaşı evlerinden oluşan bir set, sade yeni yıl sofrası merkez parçanıza şenlikli bir neşe katar. Onları renkli minyatür ağaçlarla birlikte masaya yerleştirin ve yaprak dökmeyen ağaç dalları hazırlayıp aranjmanınıza katın. Desenli tabaklar ve mini bir ev ile görünümü tamamlayın.

20. Gümüş Yılbaşı Masası

Biraz ışıltı ve parlaklık katmak adına, cıvalı cam adak ışıklarını ve yeşil dallardan hazırlanmış bir runner masa örtüsünü bir araya getirin. Düzenlemenizi, şenlikli bir çiçek aranjmanı, çeşitli eski gümüş eşyaları ve mumlarla bitirin.

21. Kolay Şıklık

Yılbaşı masa süslemeleriyle aşırıya kaçmadan da resmi bir görünüm yaratmak mümkün. Bunun için, gökkuşağı parıltılı vurguların küçük dokunuşlarıyla bezenmiş tiril tiril kumaş parçaları, masanıza taze ama zarif bir görünüm kazandırır. Yeşil ve kırmızı elma dilimleri ile tamamen beyaz çiçeklerden oluşan bir merkez parçasını daire içine alın. Pastel tonlardaki ortancaların, tohumları üzerinde olan okaliptüs çiçeklerinin ve ustaca yerleştirilmiş bir avuç altın süsün yer aldığı aranjmanınızı da ekleyerek masa düzenini tamamlayın.

 

Yararlanılan kaynak metin: https://www.bhg.com/christmas/indoor-decorating/fabulous-ideas-for-holiday-tables/