© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Sımsıkı kalça ve basen egzersizleri

Sımsıkı kalça ve basen egzersizleri

Herkese merhaba! “Ayşe ile yaza fit girelim” dedim ve yanıma Türkiye’nin en yakışıklı, en çalışkan fitness hocası, benim de hocam Tuğrul Çağrı Yılmazer’i aldım. Bu yazıda, kalça bölgesine yönelik bölgesel antrenmanlar üzerinden ilerleyeceğiz ve sizlerin de kolaylıkla uygulayabileceği birkaç egzersizden bahsedeceğiz.

Bu yazıda bahsedeceğimiz egzersizler, belli başlı bölgelere yönelik egzersizler olacaktır ve tam bir antrenman niteliği teşkil etmemektedir. Dilerseniz, bahsettiğimiz egzersizlerin içerisinden, farklı bölgelere yönelik birkaç hareket seçip kendiniz de bir antrenman kurgulayabilirsiniz…

Yansın Kalçalar!

  • Glute Bridge: Başlangıç seviyesinde olanlar 10 tekrar, orta seviye 12 tekrar ve ileri seviyede olanlar 15 tekrar.
  • Single Leg Glute Bridge: Başlangıç seviyesinde olanlar 10 tekrar, orta seviye 12 tekrar ve ileri seviyede olanlar 15 tekrar.
  • Plank with Dips: Başlangıç seviyesinde olanlar 10 tekrar, orta seviye 12 tekrar ve ileri seviyede olanlar 15 tekrar.
  • Knee to Elbow Plank: Başlangıç seviyesinde olanlar 10 tekrar, orta seviye 12 tekrar ve ileri seviyede olanlar 15 tekrar.
  • Lateral Band Walk: Başlangıç seviyesinde olanlar 10 tekrar, orta seviye 12 tekrar ve ileri seviyede olanlar 15 tekrar.
  • Heel Elevated Squat: Başlangıç seviyesinde olanlar 10 tekrar, orta seviye 12 tekrar ve ileri seviyede olanlar 15 tekrar.

Egzersize başlamadan önce 5 dakika ısınmayı unutmayın ve tüm turlar tamamlandığında 60 saniye dinlenme molası verip bu seti üç 3 tur daha tekrarlayın!

Gerçekten zorlayıcı egzersizler. Ancak, düzenli olarak uygulamanız önemli. Bu egzersizler; yeni başlayan biri için haftada 3 kez tekrarlanmalıdır. Aralarda yürümeyi ihmal etmeyin ve günde 10-15 bin adım atmaya özen gösterin. Karbonhidratı, şekeri, gazlı içecekleri kesin. Karın baklavaları uğruna, o güzel baklavalara ve tatlılara bir süre veda edin.

Bu yazıda, kalça bölgesini forma sokacak bir seriden bahsettik. İlerleyen günlerde, yaz öncesinde sizi fitleştirecek serilerimizin de devamı gelecek. Şimdilik hoşça kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir