Soğuk Havalar İçin Güzellik Önerileri

Soğuk Havalar İçin Güzellik Önerileri

Önümüz kış, havalar soğumaya başladı bile! Sanırım soğuk havanın cildinize neler yapabileceğini anlatmama gerek yok. Bu yüzden, geç olmadan kış şartlarına uygun bakım ürünlerini stoklamanın, güzellik rutinimizi soğuğa dayanıklı hale getirmenin tam zamanı. Nemlendirici dudak kreminden rahatlatıcı temizlik ürünlerine, bağımlılık yapacak derece etkili olan cilt bakım spreylerine kadar… Nasıl ve neler yapmanız gerektiğini hemen paylaşıyorum!

YÜZ TEMİZLİĞİ

Gördüğüm o ki, köpüklenen temizleyicilerin o ilk cazibesine kolayca kapılıyor herkes. (Cildinizi pırıl pırıl yapıyor… vs) Ama bilin ki en centilmen bileşimlere sahip olanları bile cildinizdeki doğal yağları soyup atıyor. Ve evet! Soğuk aylarda teknik olarak bunun sonuçlarıyla mücadele ederken, eğer cildi yağlı olanlardansanız “gülü seven dikenine katlanır” sözüne alışık olanlardansınız demektir, değil mi? Dert etmeyin, bunun da çözümü var! Günlük tortuları alıp, makyajınızı temizlerken bir yandan da cildinizi nemlendiren çift görevli temizleyicilerden kullanabilirsiniz! Böylece cildiniz doğal dengesini koruyacaktır, hücreleriniz de eksik yağı telafi etmek için kendilerini zorlamayacak. Temizleme görevi de gören bu özel kremlerden, temizleyici yağlardan kullanabilirsiniz.

LOSYON

Halen daha losyon konusunda bilginize tam güvenmiyorsunuz öyle mi? Peki, sizi bu konu üzerine saatler süren uzun derslerden kurtaracağım, Patrick Bateman uğraşsın o uzun derslerle J

Şimdi! Sıra dışı ve pek de bilinmeyen bir önerim olacak. Soğuk günler geldiyse eğer, gece cildinizi temizledikten sonra, nemlendirici bir sprey losyon kullanabilirsiniz! Böylece, siz uyanana kadar cildiniz tazelenecektir. Aslına bakarsanız, gece olması da şart değil. Vaktiniz varsa, herhangi bir zamanda temizlediğiniz cildinize bu nemlendirici spreylerden uygulayın! Hatta makyaj üzerine kullanabilecekleriniz bile var ki öncelikli tavsiyem de bu ürünlerdir.

SERUMLAR

İnanın buradaki amacım, mevcut güzellik alışkanlıklarınızı yargılamak değil. Ama halen daha serum kullanmayanlardansanız, nedenini bana da söyleyin olur mu? Havalar soğuduğunda; geleneksel nemlendiricinizin altına uygulayacağınız bir serum, hayal ettiğiniz sağlıklı cilt için tam da en etkili çözümlerden biri! (hiperpigmentasyon mu yaşıyorsunuz? Çözecektir! Ağırlık hissi? Ona da çözüm olacak) Ayrıca, rutininizin ihtiyacı olan nemi de sağlayacaktır!

YAĞLI KREMLER

Cilde direkt yağ uygulayıp onu orada öylece bırakmanın ne kadar ürkütücü olduğunu anlayabiliyorum.

Cildinin yapısı bir bowling pistini andıranlara bile önerim, güzellik rutinlerine yağı mutlaka eklemeleri. Çok iyi gelecektir, hele ki soğuk havalarda! Uygulamadan sadece birkaç dakika sonra, onu orada hissetmeyeceksiniz bile! (Cildiniz, ürünü son zerresine kadar emecektir.) Bu arada, boynunuza uygulamayı da unutmayın. (Bunun yazarken bir Wu-Tang referansı vermemek için kendimi zor tuttum)

DUDAKLAR

Eminim tüm kadınların rahatlıkla itiraf edebileceği gibi, parlak rujlar sanki özel bir yeteneğe sahipmişçesine, önüne gelen tüm nemi kurutuyor. Ayrıca, flamingo pembesi ya da parlak mercan renkler, kuru ya da çatlamış dudaklara sürüldüklerinde ortaya pek de hoş bir görüntü çıkmıyor ne yazık ki! Bu noktada tavsiyem, ruj seçerken; söndürücü ve renk bırakan dudak boyaları tercih etmeniz. ( Bu arada hayır! Bunu yaparken favori renklendiricilerinizden vazgeçmeniz gerekmiyor.)

KAPATICI

Eğer şimdiye kadar farkına varmadıysanız söyleyeyim; cildinizi nemlendirmenin en kısa yollarından biri de kapatıcılardır. Tabi ki doğru ürünü seçmek burada da önemli! Böylece, yavaş yavaş son tavsiyeme de gelmiş bulunuyoruz. Cilt lekelerini kapatmak için kullandığınız; kapatıcı, fondöten ve diğer malzemeleri seçerken; yağ, skualen veya hiyalüronik asit içerenleri tercih edin. Böylece, sadece cildinize kapatıcı uygulamış değil, ayrıca soğuk günler için de hazır bir cilde sahip olacaksınız!

Güzellik dolu günler dilerim.

AYŞE TOLGA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir