X
© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Spor sonrası yağ yakan ara öğün

Herkese merhaba! Bu yazıda, sizlerle değişik bir tarif paylaşacağım. Bu, spor sonrası yağ yakan bir ara öğün ve aynı zamanda tok tutma özelliği var ve yüksek oranda protein içeriyor. “Daha ne olsun?” diyorsanız, spor sonrasında yağ yakmaya devam edebileceğiniz bu ara öğün tarifi için ihtiyacınız olan malzemelere bir göz atalım…

• 1 bardak proteinli süt (şeker içermeyen),
• 1 adet muz,
• 2 yemek kaşığı buğday rüşeymi,
• 1 çay kaşığı tarçın

Proteinli süt alırken, şeker içermeyen bir ürün tercih etmelisiniz. Bu tarifte yer alan muz; spor sonrası en önemli besinlerden bir tanesidir. Magnezyum içerdiği için kas kramplarını engeller ve enerji sağlar. İçerisinde, yine tok tutması açısından rüşeyme de yer vereceğiz. Rüşeym; yüksek oranda protein, magnezyum, B vitamini, E vitamini, fosfor ve çinko içerir. Dolayısıyla çok sağlıklı bir besin ve tok tutucu özelliği de var.

Rüşeym bulamıyorsanız, onun yerine yulaf da kullanabilirsiniz. Tarifimizde yer alan son malzeme de tarçın. Tarçını, iştahı azaltmak, içeceğimizin tadını biraz da tatlıya benzetmek için kullanıyoruz. Hazırsanız, nasıl yapıldığına bakalım.

Yağ Yakan Ara Öğün İçeceği Nasıl Hazırlanır?

İlk olarak, proteinli sütü blender’ın içerisine alın. Kilo vermek istemiyorsanız; yalnızca sağlıklı besleniyorsanız, istediğiniz kadar süt kullanabilirsiniz. Ben bu tarifte 1 bardak süt kullandım.

Sütün içerisine muz, rüşeym ve tarçını da ilave edin ve malzemeleri blender’dan geçirin. Karışımı çok fazla sıvı hale getirmeyin.

Biraz pütürlü bırakırsanız, tok tutma özelliği daha fazla olacaktır. Karışımı bir bardağa alıp üzerine biraz daha tarçın serperek içebilirsiniz.

Kilo Verme Döneminde Nasıl Uygulanabilir?

Kilo verme döneminde mutlaka spor yapmalısınız. Spor yapanlar ile yapmayanlar asla aynı olmuyorlar. Günde, 1 saat kadar yürürseniz; hem yağdan vermiş oluyorsunuz hem de çok fazla kas kaybına girmemiş oluyorsunuz. Bu tür içecekler, özellikle spor yapan kişilerde, spor sonrasında yaktığınız enerjiyi geri kazanmanızı sağlıyor ve zararlı besinlere yönelmenizi engelliyor.

Zayıflama dönemindeyseniz, bu içeceğin kalorisi sizin diyetinize uygundur. Ara öğünlerde, özellikle yürüyüşe gidip geldiğiniz ara öğünler için çok uygundur. Eğer, kilo vermek istemiyorsanız ve kasınızı arttırmak istiyorsanız; protein sütü oranını arttırarak kullanabilirsiniz. Bu içeceği, kahvaltı öğünü yerine de kullanabilirsiniz. Akşamdan hazırlayıp dolapta bekletebilir ve sabah uyandığınızda tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir