© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Tarçın kanserle savaşa yardımcı oluyor

Tarçın kanserle savaşa yardımcı oluyor

Image Bu yazıyı 0 dakika 41 saniyede okuyabilirsiniz.

Journal of Herbal Medicine’de yayınlanan bir makaleye göre, tarçın anti-inflamatuvar aktivitelere sahip ve güçlü bir kanser karşıtı ürün.

Araştırmacılar tarçının kanser hücrelerine karşı, özellikle de miyelom tümör hücrelerine karşı antipoliferatif ve anjiogenik etkiler gösterdiğini onayladılar.

RPMI 8226 insan miyelom kanser hücreleri, mililitrede 72 mikrogram tarçın kabuğu tozu ekstresi ile tedavi edilmişler ve 24 saatlik tedavinin ardından tarçın kabuğu tozu ekstresinin kanser hücrelerinin hücre gelişimini %50 oranında engellediği gözlenmiş. Anjiogenik faktörlerin yorumlanması ve siklooksijenaz mRNA ve protein düzeylerinde zamana bağlı olarak baskılanmış, G0/G1 fazındaki hücre döngüsü yakalaması de zamana bağlı şekilde gözlemlenmiş. Tedavi kanser hücresi DNA’sının parçalanmasına sebep olarak apoptoza yol açmış, bu parçalanma zaman içerisinde artmış ve parçalanmanın büyük kısmı tedaviden 71 saat sonra gerçekleşmiş.

Araştırmacılar tarçının kanser için doğal bitkisel tedavide iyi bir kaynak olacağını düşünüyorlar ve tarçının anjiyogenezi durdurma, apoptozu tetikleme ve inflamasyonları azaltma özelliğinin onu kanser karşıtı yaptığını belirtiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir