Turizm cenneti Pattaya, başkent Bangkok’un güney doğusunda, Tayland Körfezi’nin kıyısında yer almaktadır. Tarih sahnesine küçük bungalovların kurulması ile 1960’lı yıllarda çıkan Pattaya zamanla gelişmiş 1978 yılında şehir olmuş ve hızlı bir şekilde popülaritesini artırmıştır. Özellikle sınırsız eğlencenin adresi olan Pattaya gece hayatı ile ününe ün katmıştır. İşte Pattaya’da sınırsız eğlencenin tadını çıkarmanızı sağlayacak şeyler!

1.   Pattaya Gece Hayatı

Pattaya’da eğlence hayatının merkezi Walking Street’tir. Yalnızca şehrin değil ülkenin eğlence hayatının en yoğun olduğu noktalardan biri olan Walking Street’te her türlü müzik duyulabilmekte, her kesimden insanı bir araya getirmektedir. Ayrıca Pattaya genelinde yüksek teknoloji ses ve görüntü sistemleri ile donatılmış çok sayıda disko ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Dünyaca ünlü DJ’lerin sahne aldığı mekanlarda eğlence gece başlamakta ve günün ilk ışıklarına kadar sürmektedir. GoGo barlar ise adeta Pattaya gece hayatı ile özdeşleşmiştir. Şehrin her yerinde görülebilen bu barlar aslında striptiz kulüpleridir. Bar sandalyeleri veya striptiz direklerinde dans eden Taylandlı kadınların sahne aldığı GoGo barlar, Pattaya’da oldukça popülerdir. Bu barlarda sık sık Happy Hour yapılmakta ve içeceklerde %50 indirim sunulmaktadır. Pattaya’da gidilebilecek eğlence mekanlarından en popüler olanları ise şunlardır;

 

  • Mixx Disco Pattaya
  • Club İnsomnia Pattaya
  • Moulin Rouge Pattaya
  • 808 Night Club
  • Club Boesche
  • Pier Disco Club Pattaya
  • X Zone Pattaya
  • Hard Rock Cafe Pattaya
  • Lucifer Disko TK
  • FLB Bar

2.   Pattaya’nın Eşsiz Plajları

Pattaya’da eğlence yalnızca barlarla sınırlı kalmamakta eşsiz güzellikteki plajlara da taşmaktadır. Hatta hem denizin hem de partilerin tadının çıkarılabileceği bu plajlar sayesinde Pattaya adını tüm dünyaya duyurmuştur. Temiz kumsalları ve berrak denizi ile büyüleyen bu plajları ziyaret etmeden Pattaya tatilini sonlandırmak gerçekten büyük bir kayıptır.

1.   Pattaya Beach

Pattaya Beach şehrin en gözde plajıdır. Plaj 4 km’lik hilal şeklinde bir kıyı şeridinden oluşmaktadır. Temiz bir kumsala ve berrak bir denize sahip olan Pattaya Beach’i çekici kılan bir diğer özelliği ise jet ski ve sürat teknesi gibi eğlence imkanlarıdır.

2.   Dongtan Beach

Dongtan Beach şehrin en çok tercih edilen plajları arasında yer almaktadır. Çevresinde birçok restoran, kafe ve konaklama imkânı bulunmaktadır.

3.   Jomtien Beach

Jomtien Beach Pattaya’nın en çekici plajları sıralamasında ilk üçte yer almakatdır. 6 km olan uzunluğundaki plajın çevresinde pek çok lüks mekan hizmet vermektedir.