© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Terazi burcu kadının benzersiz olduğunun 15 kanıtı

22 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında doğan kadınlar, terazi burcundandırlar. Peki, ne olur terazi burcundan olursa? Baştan söyleyeyim, terazi denince aklınıza ilk olarak gelen “denge” sözcüğünü tamamen unutun. Hatta çok dengesiz oldukları için, onları bir tık dengeli olmaya davet etmek için bu burcun adı da, sembolü de terazi olmuş olabilir. Ne kadar uçuk, kaçık, ne kadar dengesiz, ne kadar özgür ve “deli” fikir varsa ve bunlar eyleme dönüşüyorsa onların hepsinin yanında, yakınında bir terazi burcu kadını cardır. Hayatında bitmeyen bir aksiyon, hiç durulmayan dalgalı sular istiyorsan, bir terazi kadını tam da sana göre.

Mesele sevmekse, en delisinden, uçsuz bucaksız, derdiniz nefretse en derininden, en bitmezinden, bir de tutku olsun isterseniz doğru yerdesiniz. Çünkü terazi kadınının ayakları hiç yere basmadığı için hayat sizin için bir maceraya dönüşebilir. Yaş kaç olursa olsun içten gelen bir çekicilik, bir flörtöz hava, iri gözleriyle görenin içini eriten bakışlar, her an önemli bir davete gidecekmiş gibi özenli giyim kuşam, rujsuz, ojesiz sokağa adım atmayan bir kadın figürü olarak terazi kadını tam ömürlük. İşte bunun için terazi burcu kadınını benzersiz yapan, görenleri hayran bırakan özelliklerine bir bakalım.

1. Muhteşem yüz hatları her dem çekici!

Terazi burcu kadınlarının yüz güzellikleri hemen her ortamda onları tanınır, fark edilir kılmaktadır. İri ve parlak gözleri, küçük burunları, biçimli ağız ve çene yapıları, zarif bir boyun ile tamamlanır. Öncelikle bakışları çok etkilidir, özellikle de konuşurken gözlerini sizden ayırmayışı ile etkilenmeniz garanti.

2. Biçimli ve orantılı, yuvarlak vücut hatlarıyla tam bir kadın!

Genellikle ne uzun, ne de kısa tam orta boylu olan terazi kadınlarının vücutları kusursuz derecede orantılıdır. Genelde vücutlarında özellikle tek bir alana kilo depolanmaz, hatta metabolik rahatsızlıkları olanları saymazsak terazi burcu kadınlarının kolay kolay kilo almadıkları da bir gerçektir.

3. Her daim şıkır şıkır ve süslü!

Terazi burcu kadınının süslenmesi için özel bir organizasyona gerek yoktur. İşe, alışverişe, markete de gitse o ruj mutlaka sürülecek. Sabah uyandığında elini yüzünü yıkayan terazi burcu kadını için ilk sıradaki iş elbette makyaj yapmaktır. Ev yansa, evden ojesiz çıkılmaz. Bir saatte hazırlanmış anca aşağı inip arabaya binebilmiş kadın bir anda “küpe takmayı unutmuşum” diyerek arabadan inip eve koşuyorsa, o kadın kesinlikle bir terazidir.

4. Modaya uymaz, moda yaratır!

Terazi burcu kadınının her daim taptaze, bambaşka, sıra dışı fikirleri vardır. Bu durum onu modaya da farklı bir bakan birisi haline getiriyor. İşe giderken, çarşıya çıkarken, özel bir davete giderken hem şık hem de sıra dışı kombinlerle terazi burcu kadını fark yaratır, kesinlikle fark edilir. Hemen altını çizmekte fayda var ki, etekler ve topuklu ayakkabılar olmazsa olmazdır. Çünkü estetik duygusu çok gelişmiştir, cazibe onun işidir.

5. Güzel olan her şeye değer verir!

Evet, bu özelliğe nereden bakarsak, anlayışımız, yaklaşım tarzımız değişebilir. Terazi burcu kadını “ama o, çok iyi bir kişi” cümlesini neredeyse hiç kullanmaz. Bunun yerine “ama o, çok yakışıklı ya da güzel” şeklinde cümleleri sıkça kullanır. Çünkü kendi güzelliğine nasıl değer veriyor ve emek harcıyorsa karşısındakinin de, hatta muhatap olduğu herkesin “güzel” olmasını ister. Terazi burcu kadını; paraya, lükse, kimi zaman iyiliğe değil, de güzelliğe hayrandır. Güzel seviyor demek ki!

6. Uyumlu bir karakterdir!

Evlilikte, aşta çok da öyle olmasa da arkadaşlıkta, bir takım üyesi olmak konusunda, işyerinde kesinlikle çok uyumludur. Özgür ruhu, “ben bilirim” sevdası terazi burcunu, aşkta ve evlilikte zorlu bir kadın haline getirmektedir. Ancak söz konusu olan arkadaşlık, dostluksa neredeyse yumuşak huylu biri olup çıkar.

7. Entelektüel ve hoş sohbettir!

Bir kadını çekici yapan en önemli özelliklerden birisi kesinlikle onun hem bilgili hem de çekici sohbetidir. Sizin bir cümlenizin ardına nağmeler döktüren, konuştukça dinleyesinizin geldiği kadın kesinlikle bir terazidir. Otobüste, metroda, parkta, plajda kitap okuyan bir kadın görüyorsanız ve o kitap bir ergen kitabı değilse işte o kız bir terazi olabilir. Ve benden bir tavsiye; az bildiğiniz bir konuda asla terazi burcu kadını ile tartışmaya girmeyin, muhtemelen ağır bir yenilgi alırsınız.

8. Parayı kazanmayı da, harcamayı da çok iyi bilir!

Koca parası yiyen, zengin bir eş peşinde koşan bir kadın görürseniz onun bir terazi kadını olmadığından emin olabilirsiniz. Evet, terazi burcu kadınları parayı çok sever, ama kendi kazandığı parayı sever. Çok çalışkan ve inanılmaz hırslı olan terazi kadının neredeyse hiçbir hayali yarım kalmaz. Bir iş yerinde alınacak bir para ödülü ya da terfi varsa onu mutlaka alır. İşinde yükselme olanağı varsa kesinlikle yükselir. Ekstra para kazanmak istiyorsa mutlaka kendi klasmanında bir iş bulur.

9. Hayalleri gerçekleştirmek onun işi!

Her hayalini gerçekleştirmek için sınırları zorlamaktan geri kalmaz. İşte bu sebeple terazi burcu kadını, elini attığı her işte başarılı olur ve bunun için her şeyi yapar. “İmkansız diye bir şey yoktur” sözü terazi burcu kadınları için söylenmiştir.

10. Tam bir keyif insanıdır!

Dedim ya, terazi burcu kadının parayı sever ve kendisi para kazanmayı da harcamayı da çok sever. İşte aynı bağlamda yaşamdan keyif almak, her anı mutlu geçirmek için de kazandığı parayı çatır çatır harcar. Terazi burcu kadını en güzel kıyafetleri alır, giyer, en iyi yerlerde yemek yer, en güzel içkileri içer ve hayatın tadını çıkarır.

11. Fazla özgürdür!

Bir terazi burcu kadını ile birlikte olan kişi iplerin kimin elinde olacağını iyi bilmeli, bunu kabul etmelidir. Terazi burcu kadınına “neredeydin, neden telefonu açmadın, o elbiseyi, eteği niye giydin” gibi sorular sormak bence asrın hatasıdır. Çünkü kendisi zaten yeterince bağlıdır ve aşıksa taparcasına seviyordur. Ama özgürlüğünün kısıtlandığını hissettiği anda en çirkin yüzünü gösterebilir, o an o ortamdan hızlıca uzaklaşmak en doğrusudur.

12. Önsezileri çok güçlüdür!

Her kadın önsezilerine çok güvendiğini söyler. Ama bir terazi kadını aslında hep önsezileriyle hareket eder ve neredeyse hiç yanılmaz. Terazi burcu kadını zekası ve duygusallığı ile kendinden saklanmaya çalışılan her konuya anında giriş yapar ve kısa süre içinde çözer. Bu sebeple de öyle çok akıllı geçinip de işler çeviren erkeklerin terazi burcu kadını ile ömrü pek de uzun olmaz.

13. “Dediğim dedik” yapısı yüzünden hep en öndedir!

Aslında çok iyi mi, çok kötü mü olduğunu pek de kestiremediğimiz özelliğiyle terazi burcu kadını hep liderdir. İş yerinde, arkadaş çevresinde hem çekiciliğini hem de yüksek özgüvenini kullanarak her istediğini yaptırabilir. Doğru bildiğinin her zaman peşinden giden terazi burcu kadını çoğunlukla kazanır, ama bazen de beklenmedik sorunlar yaşanabilir.

14. İyilik onun için olmazsa olmazdır!

“Her insan doğduğunda iyidir” sözü terazi burcu kadınları için değiştirilmeli ve “her terazi kadını iyidir” şekline getirilmelidir. Etrafındaki insanlar için tam bir iyilik meleği gibi çalışan, davranan, uğraşan terazi burcu kadınları çoğu zaman bu iyiliklerinden dolayı suiistimale uğrarlar. İşte o zaman bir terazi kadınından daha kötü bir düşmen yoktur. Benden söylemesi!

15. Her daim romantik ve aşka aşık!

Bir terazi kadını asla uzun süre yalnız kalmaz. Aşkı, aşık olmayı sevmesi, flörtöz ve romantik yaklaşımı ile en kısa sürede yine çok aşık olunası birini seçer ve onunla yeni bir aşka yelken açar. Ve kimin hayatına girerse de ömrüne ömür katar. İşte bu yüzden de terazi kadınları genellikle terk edilen değil, terk eden olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir