Terazi erkeği ve boğa kadını uyumlu mu?

Terazi erkeği ve boğa kadını uyumlu mu?

Kendinizin ve partnerinizin burcunu bilmek ilişkinizin başarılı olup olmayacağını bilmenin iyi bir yolu olabilir. Bu makalede terazi ve boğa uyumuna bakacağız. Özellikle erkek bir terazi ve kadın bir boğanın iyi bir çift olup olmadığına göz atacağız.

Bu ikili arasındaki dinamiğin uzun vadede yürüyüp yürümeyeceğini tahmin etmek için ikisinin de karakterinin avantaj ve dezavantajlarına bakmak gerekli. Eğer avantajlar ilişkide dezavantajlara üstün gelirlerse, yürüme ihtimali yüksek. Ancak dezavantajlar faydalarından fazla olursa, zorlu bir ilişki olabilir.

Bununla birlikte çift sorunlarını konuşarak aşmaya niyetli olursa, sorunlu bölgeleri ayrılmadan aşabilirler.

Terazi Erkeği Boğa Kadını Uyumluluğunun Avantajları

Ilımlılık

Terazi erkeği çok ılımlı ve dengeli bir insandır. Bu her türlü ilişkide büyük bir avantajdır çünkü problemlerin kontrolden çıkmasına engel olur. Ayrıca boğa kadını ayakları böyle yere basan birisiyle ilişkide hoşlanır.

Nezaket

Nezaket her zaman insanların pozitif tepki verdikleri bir şeydir. Terazi erkeği çok naziktir ve boğa kadını bunu çok çekici bulur. Nezaket belli bir düzeyde sabır da gerektirdiği için iyidir çünkü ilişkilerde yanlış anlaşılma ve didişmeler ortaya çıktığında, terazi erkeği dengeli doğası ve nezaketi ile işler çok duygusal hale gelmeden sorunu çözebilir.

İyi iletişim

Terazi erkeğinin sorunları büyümeden ortadan kaldırmasının bir diğer sebebi ise iyi iletişim yetenekleridir. İyi iletişim her ilişkide temeldir çünkü insanların birbirlerinin ne düşündüklerini anlamalarını sağlar ve böylece duygusal bağ güçlenirken yanlış anlaşılmalar da önlenirler. Boğa kadını için iyi iletişim çok önemlidir çünkü boğa biraz dobradır. Terazi erkeği iyi bir iletişimci olduğu için bu dobralığı itici görmez ve takdir eder.

Azimli

Utangaç olmasına karşın boğa kadını çok azimli bir insandır. Terazi erkeği boğanın sahip olduğu bu hırs ve odaklanmadan oldukça hoşlanır. Bu aynı zamanda boğanın ilişkisine de odaklanacağı ve ona özen göstereceği anlamına gelir. Bunun sonucunda terazi erkeği her zaman takdir edilmiş ve sevilmiş hissedecektir. Bu durum boğanın sorunları konuşarak aşmak için doğrudan yöntemlerini de cesaretlendirecektir.

Bağımsızlık

Boğa kadınının çok bağımsız bir varlık olabilmesi terazi erkeğinin hoşuna gidecektir. Bu terazi erkeğine pek çok sebepten dolayı yardımcı olur. Sosyal bir varlık olan terazi, sürekli olarak kız arkadaşının yanında olmak zorunda olmayacaktır ve devamlı yanyana olmaları gerekmeyecektir. Buna ek olarak terazi, boğa kız arkadaşının arada bir kendi istediği şeyleri yapmasını sevecektir ve bu onun ilgisini canlı tutacaktır. Her ne kadar kasıtlı olarak yapılmasa da boğanın bağımsızlığı biraz elde etmesi zoru oynuyor gibi görünebilir ve terazi de bu nedenle onu elinde tutmak için çaba gösterecektir.

Terazi Erkeği Boğa Kadını Uyumluluğunun Dezavantajları

Flörtözlük

Bu dinamiğin karşı karşıya kaldığı en büyük risklerden bir tanesi terazi erkeğinin flörtözlüğüdür. Hiç bir kadın erkek arkadaşının başka bir kadınla flört etmesinden hoşlanmaz ancak boğa kadını gibi azimli ve kararlı bir kişi için bu daha da zordur. Bunun zararsız bir şekilde, hatta terazinin farkına bile varmadığı şekilde olmasını anlamayacaktır. Bu nedenle duyguları kolayca incinebilir.

Pasif agresif

Teraziyle birlikte olan dobra ve kararlı boğa kadınının zorlanacağı bir diğer problem ise terazinin pasif agresif olabilmesidir. İyi iletişim yeteneklerine karşın kimse mükemmel değildir ve bu bazen kendini bu tip bir kızgınlık olarak gösterebilir. Boğa kadını genelde her şeyden olduğu gibi bahseden birisi olduğu için, tartışma sırasında terazinin pasif agresif tavırları nedeniyle çileden çıkacaktır.

İnatçılık

Kötü noktalar söz konusu olduğunda, genel olarak çok inatçı bir insanla ilişkide olmak zorlu olabilir. Ayrıca kararlı bir insan olduğu için boğa kadını çok mücadeleci olabilir ve bu nedenle duruşunu bozmaz. Dünyaya dengeli bir şekilde bakan ve her şeyin iki yanını da görebilen terazi erkeği için bu durumla başa çıkmak zor olacaktır. Ancak terazinin nezaketi bunu dengeleyebilir ve böylece ilişki devam edebilir. İnatçılıkla başa çıkabilmek için sabra ihtiyacı olacaktır. Ancak bu konudan bir tartışma çıkarsa, işler daha kötü hale gelebilir çünkü terazi çok kızdığında konuşur.

Materyalistik

Boğa kız arkadaşa sahip bir terazinin en çok zorlanacağı noktalar arasında boğanın çok maddeci olabilmesi geliyor. Bu özellik terazilerde çok bulunmaz ve nezaketleri ile her şeyin iki yanını görebilme kabiliyetlerine karşın genelde materyalizmi anlayamazlar. Boğa kadını lüks isteyebilirken, mütevazi libra erkeği kendini akışa bırakır. Maddesel şeylerle motive olmaz. Bu bazen ikisi arasında soruna sebep olmaz ancak kadının maddi tutkularının ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak gelecekte sorunlar ortaya çıkabilirler.

İçe dönüklük

Terazi erkeği boğa kadınının doğal bağımsızlığını sevse de bu bağımsızlık bazen sadece çok içe dönük olmalarına sebep olan bir utangaçlıktan kaynaklanır. Durum buysa, karizmatik ve sosyal olan terazi erkeği bile zorlanabilir. Boğanın içe dönüklüğüne karşın terazinin daha flörtöz bir tavrının olması, boğa bunu gördüğü zaman incinmesine sebep olabilir. Onun neden başkalarıyla konuşmaktan bu kadar mutlu olduğunu kavrayamaz.

Sık Sorulan Sorular

Terazi erkeği ve boğa kadını iyi bir eşleşme midir?

Terazi erkeği ve boğa kadını, olumsuz özelliklerinden kaynaklanabilecek sorunlarını aşabilirlerse iyi bir eşleşme olurlar. Bu özelliklerin ne kadar güçlü olduğu ilişkinin başarısı üzerinde etkili olacaktır.

Terazi neden boğadan hoşlanır?

Terazi erkeği pek çok fantastik pozitif özelliği nedeniyle boğadan hoşlanabilir. Örneğin boğanın çok kararlı ve bağımsız olması, karizmatik teraziye çekici gelir.

Terazi kadını ve boğa erkeği ilişkisi yürür mü?

Terazi kadını ve boğa erkeği ilişkisi kesinlikle yürüyebilir ama bunun için karakterlerinin negatif yanlarından kaynaklanan problemlerini aşmaya niyetli olmaları gerekli. Eğer bu sorunları verimli şekilde aşabilirlerse, birlikte mutlu olabilirler.

Boğa teraziyle evlenebilir mi?

İlişkileri iyi gidiyorsa ve mutlularsa boğa teraziyle evlenebilir. İlişki iyi değilse ancak hala aşıklarsa, evlenmeden önce aralarındaki sorunlardan bahsedip bunları çözmeleri gerekir.

Terazi yatakta neden bu kadar iyidir?

Terazi yatakta iyidir çünkü iyi bir iletişimcidir. Konuşmak tatmin edici bir cinsel hayat için temeldir çünkü çift bir diğerinin neyi ne zaman istediğini anlayabilir. Terazi bunu yapmaktan mutludur ve bu nedenle fantastik aşıklar olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir