© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Tüm zamanların en iyi 10 komedi filmi

Tüm zamanların en iyi 10 komedi filmi

Evde otururken sizi neşelendirecek ve kafanızı dağıtacak şeyler arıyorsanız komedi filmleri izlemek iyi bir seçenek olacaktır. Her ne kadar dram, korku, gerilim ve diğer türlerde kaliteli pek çok film bulmak mümkün olsa da kaliteli bir komedi filmi izlemek, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Şimdiye kadar çekilmiş olan komedi filmleri arasında seçim yapmak zor olsa da bu listede yer alan filmlerden birini izlerken kesinlikle çok eğleneceksiniz.

1- The Big Lebowski (IMDb puanı: 8.1)

Coen Kardeşler’in yapımcılığını, yazarlığını ve yönetmenliğini üstlendiği The Big Lebowski’de, Jeff Bridges “The Dude” karakteri olarak karşımıza çıkıyor. Dude, Los Angeles’ta yaşayan işsiz ve bowling oynamaktan hoşlanan bir adamdır. Bir gün bir yanlış anlaşılma sonucu zengin bir adam olan Jeffrey Lebowski ile karıştırılır ve bu adamın karısı kaçırıldığında kadını kurtarmak için fidyeyi Dude’un teslim etmesi istenir. Ancak Dude’un yakın arkadaşı olan Walter Sobchak fidyeyi kendilerine saklamak istediği için işlerin iyice karışmasına neden olur.

2- The 40-Year-Old Virgin (IMDb puanı: 7.1)

Judd Apatow’un yapımcısı, yazarı ve yönetmeni olduğu 2005 yapımı The 40-Year-Old Virgin isimli romantik komedi filmi, orta yaşlı bir adamın en sonunda bekaretini kaybetme hikayesini ele alıyor. Filmde hem yardımcı yazar hem de başrol olarak yer alan Steve Carrel, senaryonun yanı sıra doğaçlama diyaloglar ile oldukça iyi bir iş çıkarmış.

3- Borat (IMDb puanı: 7.3)

Sacha Baron Cohen’in en ünlü filmlerinden olan Borat (ya da tam ismiyle Borat! Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan) filmi saçma ve abartılı sahnelerin yanında Amerikan halkının gerçek yaşantısını ekranlara yansıtıyor. Film, saçmalığına yakışır bir son ile bitiyor.

4- Step Brothers (IMDb puanı: 6.9)

John C. Reilly tarafından canlandırılan Dale Doback karakteri, babasıyla Robert (Richard Jenkins) ile yaşayan ve ölümcül bir hastalığın pençesinde olan 42 yaşında bir adamdır. Robert ve Nancy evlendiği ve birlikte yaşamaya başladığı zaman Brennan ve Dale da üvey kardeşler olarak birlikte yaşamak zorunda kalır. Bu zorunluluğun içerisinde ikili kısa zamanda birbirlerinden hoşlanmamaya başlayacaklardır.

5- The Hangover (IMDb puanı: 7.7)

Todd Philips’in yardımcı yapımcı ve yönetmen olarak yer aldığı 2009 yapımı The Hangover filminde Jon Lucas ve Scott Moore da yazarlar olarak yer alıyor. The Hangover üçlemesinin ilki olan bu filmde Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Heather Graham, Justin Bartha ve Jeffrey Tambor gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmde Phil Wenneck, Stu Price ve Alan Garner, arkadaşları Doug Billings’in bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giderler. Las Vegas’a giden arkadaş grubundan Phil, Stu ve Alan önceki gece ne olduğunu hatırlamazlar ve düğünden önce damat Doug’u bir an önce bulmaları gerekmektedir.

6- Meet the Parents (IMDb puanı: 7.0)

2000 yapımı olan bu Amerikan komedisinde erkek bir hemşire olan Greg Focker (Ben Stiller), kız arkadaşına evlenme teklifi etmeden önce onun ailesi ile tanışır. Greg, kız arkadaşı Pam’in ailesini etkilemek ve evlenme teklifini onların önünde etmek ister ancak havayolu şirketi, nişan yüzüğünün içinde olduğu bavulu kaybeder. Bu aksilik ile başlayan süreç filmde Pam’in babasını canlandıran Robert De Niro ile adeta bir kabusa döner.

7- Shaun of the Dead (IMDb puanı: 7.9)

Edgar Wright’ın yönettiği, aynı zamanda yine Wright’ın ve Simon Pegg’in yazarlığını yaptığı Shaun of the Dead, 2004 yapımı bir İngiliz korku-komedi filmi olarak karşımıza çıkıyor. Simon Pegg ve Nick Frost’un başrollerini paylaştığı filmde Pegg, Shaun karakterini canlandırıyor. Shaun, hayatında bir yandan kız arkadaşıyla bir yandan da annesi ve üvey babasıyla uğraşmaktadır. Aynı zamanda da dışarda zombi kıyameti gerçekleşmektedir.

8- Tropic Thunder (IMDb puanı: 7.0)

Ben Stiller’ın yönetmenliğini yaptığı 2008 yapımı Tropic Thunder’da eskisi kadar revaçta olmayan aktörler bir araya gelerek bir savaş filmi çekeceklerdir. Ancak filmin çekimi hali hazırda programın gerisinde kaldığı için filmin yapımcısı, filmin çekimini durdurmakla tehdit etmektedir. Bu nedenle filmin yönetmeni Damien Cockburn, filmi çekmek için alışılmadık bir yöntem bulmuştur. Filmi çekmek için beş oyuncu, Vietnam’ın ıssız ormanlarına tek başlarına gönderilir. Ancak bu bölgede uyuşturucu üreticisi bir kartel bulunmaktadır. Aktörler burada kısa bir süre sonra kendilerinin gerçek bir bela içinde olduklarının farkına varırlar.

9- Despicable Me (IMDb puanı: 7.6)

Pierre Coffin ve Chris Renaud tarafından yönetilen Despicable Me, 2010 yapımı animasyon film olarak karşımıza çıkıyor. Filmin kötü karakteri ve başkahramanı olan Gru, yetimhaneden üç kızı evlatlık alır. Gru’nun baş düşmanı olan Vector ise Büyük Giza Piramidi’ni çalmak istemektedir. Vector’un bu planını öğrenen Gru, çok daha büyük bir soygun gerçekleştirmek ister: O da Ay’ı çalmaktır.

10- Bridesmaids (IMDb puanı: 6.8)

Paul Feig tarafından yönetilen bu 2011 yapımı komedi filminde hikaye, Annie isimli karakterin etrafında şekilleniyor. En yakın arkadaşı Lillian, Annie’den düğününde nedimesi olmasını istemiştir. Annie’nin nedimeliği kabul etmesi ile birlikte başına gelmeyen kalmaz. Lillian’ın yeni güzel ve zengin arkadaşı Helen, Annie ile mücadele etmeye başlar. Annie’nin fikirlerini sabote eden Helen’in bu tavrı,  Annie’nin kontrolden çıkmasına neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir