© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Üst gövdenizi tamamen değiştirecek 10 dakikalık egzersiz

Süre: 10 dakika

Ekipman: Mat

Ne İçin İyi: Üst gövde

Talimatlar: Her hareket için 45 saniyede mümkün olduğunca çok tekrar yapın ve sonra 15 saniye dinlenin. Ardından sonraki harekete geçin. Dört hareketi de tamamladıktan sonra bir dakika dinlenin ve döngüyü tekrar edin. Toplamda iki tur yapın.

Bireysel koç Tatiana Lampa, üst gövde bölgesini şekillendirmek isteyen tüm müşterileri için bu çalışmayı uyguladığını söylüyor ve ciddi sonuçlar gördüklerini belirtiyor. Maksimum sonuç alabilmek için bu rutini haftada üç defa tekrar etmek gerektiğini belirtiyor.

V-Yukarı


Bacaklarınız ve kollarınız düz olacak şekilde yere yatın. Tek bir harekette ayak parmaklarınıza dokunmaya çalışır gibi gövdenizi ve bacaklarınızı kaldırın. Sonra bedeninizi tekrar indirin. Bu süreç bir tekrar olacak. 45 saniyede olabildiğince çok tekrar yapın ve sonra 15 saniye dinlenin.

Ters Crunch


Bacaklarınız yukarı doğru ve hafif bükük şekilde yere yatın, elleriniz yanda olsun ve avuç içleri aşağı baksın. Karın kaslarınızı kasarak gövdenizi hazırlayın. Kalçanızı kaldırın, bir saniye durun ve sonra başlangıç pozisyonuna gelin, bacakları havada tutun. Bu bir tekrar. 45 saniyede olabildiğince tekrar yapın ve sonra 15 saniye dinlenin.

Dünya Çapında


Bacaklarınız havaya doğru uzatılmış şekilde sırtüstü yatın. Karnınızı çalıştırın ve bacaklarınızla sağa doğru bir daire çizin. 45 saniye devam edip 15 saniye dinlenin.

Sol tarafa doğru da 45 saniye yapıp 15 saniye dinlenin.

Plank-Up


Ön kolunuzu yere koyun ve dirsekleriniz omuz hizasında olsun, bacaklarınızı da arkaya uzatın. Vücudunuzu düz tutarken sağ kolunuzu düzleştirin ve avuç içinizi yere koyun. Avuç içi doğrudan omuz hizasında olmalı ve aynısını sol kolla da yaparak şınav pozisyonu almalısınız. Hareketi tersine çevirin ve sağ ön kolunuzun üzerinde durun, sonra solda aynısını yapın ve başa dönün. Bu tek bir tekrar oluyor. 45 saniyede olabildiğince tekrar yapın ve tekrar etmeden önce bir dakika dinlenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir