Vajinanızın çok etkileyici bir şey olduğunu muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Bedenin bu harika parçası çok yoğun zevklerin, rahatsız edici ağrıların ve hatta yeni bir insanın sorumlusu olabilir. Kısacası oldukça hayranlık vericidir. Bu nedenle orada olup bitenlere dair her şeyi bilmek gerek. Vajinaya dair etkileyici gerçekler için okumaya devam edin.

Yoğun Çalışmayı Kaldırabilir

Vajinanın kas tonusu çok güçlüdür. Kegel egzersizleri daha yoğun orgazmlar için pelvik taban çevresindeki kasları güçlendirmekte ciddi şekilde etkilidir. Egzersiz yapmanın daha iyi bir sebebi olabilir mi?

Beslenmeniz Kokusunu Etkileyebilir

Bu konuda çok büyük araştırmalar olmasa da, bireysel kanıtlara göre vajina kokusu yumurtlama dönemine göre ve yediğiniz şeylere göre değişebiliyor. Özellikle sarımsak gibi gıdalara dikkat.

Klitoriste Bedenin Her Yerinden Daha Fazla Sinir Ucu Vardır

Orgazmınızın kontrol merkezi gibi hissettirmesinin sebebi budur.

Vajina Seks Sırasında Genişler

Tampon takarken oldukça yüzeysel ve dar görünmesine karşın cinsel ilişkiyi nasıl mümkün kıldığını merak ediyor olabilirsiniz. Buna vajinal gerilme adı verilir ve uyarıldığınızda vajinanın içteki üçte ikilik kısmının boyu ve genişliği artar.

Hepsi Aynı Değildir

Bazı klitorisler vajinal açıklıktan daha uzakta veya yakında olabilirler. Yapılan son araştırmalara göre klitorisi vajinal açıklıktan daha uzak olan kadınların orgazm zorluğu yaşama ihtimalleri muhtemelen azalan uyarımdan dolayı daha zordur.

Bebek Yapma Zamanını Söyler

Vajinanızın size hamile kalmak için en ideal zamanı bildirebilmesi çok etkileyici bir şeydir. Yumurtlama zamanında rahim ağzı sıvısı şeffaf, lastiksi ve yapışkan bir hal alır. Eğer doğum kontrol hapları almıyorsanız bu belirtiye dikkat edebilirsiniz. Ancak haplar bu süreci biraz bozarlar.

Pek Çok Farklı Tatmin İmkanı Sunar

Klitoral, vajinal, karma ve çoklu tatmin gibi pek çok imkanı ayaklarınızın altına sürer. Ancak erkeklerin sadece tek bir tür tatmin imkanı vardır.

Doğum

Vajinanın 3 kiloluk bir bebeğin geçişine izin vermesi ve yine de eski boyutuna dönebilmesi neredeyse inanılmaz bir şeydir. İyileşme süreci genelde bebekten sonra altı ay kadar sürer ama bu yine de bedenin yaşadığı şeyi dikkate alınca oldukça etkileyici bir durum.

Normal Vajina Diye Bir Şey Yoktur

Vulvadan iç ve dış dudaklara kadar pek çok farklı şekil ve boyutta vajina vardır. Bu nedenle orasının mükemmel olmasına dair kaygılarınız olmasın.

Kendine Bakar, Hatta Temizler

Vajina temizliği için olduğu söylenen pek çok ürün maalesef pH dengesini bozarak bakteri ve mantar enfeksiyonları riskinizi arttırıyor. Bu nedenle sadece dış kısmından su ve sabunla yıkayın ve gerisini kendisinin halletmesini sağlayın. Muhtemelen ağzınızda vajinanızdan daha fazla bakteri vardır.