8 Mayıs itibariyle Venüs, Merkür ve Ay Kuzey Düğümü’nün halihazırda bulunduğu İkizler burcuna geçti. Venüs, 2 Haziran’a kadar İkizler’de olacak ve bizi, sevgi ve güzelliğin tüm ifadelerini kutlamaya davet edecek. Venüs’ün İkizler burcunda kalacağı süre içerisinde farklı ilişkiler geliştirerek bir şeyler öğreniriz ve farklı sosyal durumlarla ilgilenerek gerçeklik hakkında daha fazla bilgi sahibi oluruz.

Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda Venüs, retro döngüsü nedeniyle İkizler burcunda normalden daha fazla zaman geçirmişti. O zamanlar ortaya çıkan temalar ve sorunlar tekrar gün yüzüne çıkabilir. Daha derin gerçekleri keşfedebilir ya da henüz tam olarak anlamadığımız şeylerin farkına varabiliriz.

Venüs, İkizler burcuna geçiyor: Öğrenmenin zevki

Venüs astrolojide değerlerimizi, sevdiğimiz şeyleri, güzel bulduğumuz şeyleri, diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğumuzu ve kendimizle nasıl ilişki kurduğumuzu yönetir. Venüs, öz değerimiz ve öz saygımızla, ekonomik durumumuzla, nasıl para kazandığımız ve onu nasıl harcadığımızla ve bolluk ve zevkten ne anladığımızla ilişkilidir. Zodyak’ın üçüncü burcu olan İkizler ile bilgi toplayarak çevremizi mantıksal bir şekilde anlamayı öğreniriz ve düşündüklerimizi, gördüklerimizi ve bildiklerimizi etkin bir şekilde iletebilmek adına dil kullanımımızı geliştiririz.

İkizler burcunda olan Venüs ile öğrenmeye değer veririz: Bilgi toplamaktan ve gerçekleri paylaşmaktan zevk alırız. İlginç konuşmalar aracılığıyla bizi motive edecek ve bize ilham verecek yeni bilgilerin farkına varırız. Sahiplenme ya da bağlılığa karşı tolerans gösteremeyiz. Hareket ederken özgür olmayı, yeni insanlarla tanışmayı ve istediğimiz gibi farklı sosyal ortamları keşfetmeyi arzularız. Venüs’ün İkizler’e geçişi sırasında iletişime ve zekaya değer veririz: Dedikodu yapmak; gamsızlık, merak ve eleştirel düşünmeden zevk aldığımız için her zamankinden daha çekici gelebilir. Harcama alışkanlıklarımız değişebilir: Bir yandan para biriktirmek isterken bir yandan da hayatın sunabileceği her şeyi deneyimlemek isteriz.

Hem Venüs hem de Merkür İkizler burcundayken ilişkiler duygusal değil, entelektüel bir seviyede olma eğiliminde olur. İkizler, değişken bir Hava burcu olduğundan dolayı hızlı ve kısa ömürlü olması muhtemel etkileşimler kurmaya çalışırız. Bunlar, olumsuz bir şekilde yüzeysel, tutarsız ya da sığ olabilirler. Bu aşamada bizim için mevcut olan tüm seçeneklerden haberdar olmak isteriz. Belli bir ilişkiyi derinleştirmeden ya da yeni bir öğrenme döngüsüne başlamadan önce farklı insanları, farklı konuları ve farklı çalışma alanlarını tanımak isteriz.

Venüs açısı: Karmik karşılaşmalar ve ilişkiler aracılığıyla büyüme

Aşk ve güzellik tanrıçası Venüs, İkizler burcundan geçişi sırasında Şiron ile altmışlık açı oluşturacak, Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum yapacak, Koca burcundaki Satürn ile üçgen oluşturacak, Balık burcundaki Neptün ile kare yapacak ve Merkür ile kavuşacak.

Venüs, Kuzey Ay Düğümü ile 17 Mayıs’ta karşılaşacak. Bunların kavuşumu, ilişkilerin önemini ve büyüme yolculuğumuzu destekleyen, yaşamı daha iyi anlamamızı sağlayan ve çeşitliliği takdir etmemizi arttıran sosyal bağlantılar kurma ihtiyacımızı vurgular. Şu aralar gerçekleşecek karşılaşmalar muhtemelen karmik olacaktır: Tanıştığımız insanlar, spiritüel gelişimimizde önemli roller oynayabilir.

18 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Venüs-Şiron arasındaki altmışlık açı, sevilmeye layık olmama ya da yeterince akıllı olmama hissi ile ilgili tetikleyicileri ortaya çıkarabilir; bu da bize, kendimizle ilgili algımızı yeniden şekillendirme ve ilişkilere göre zihniyetimizi değiştirme şansı verir. Eski yaralar gün yüzüne çıkabilir ve kapanabilir. 19 Mayıs’taki Venüs-Satürn üçgeni, tüm etkileşimlerimizde tutarlılık ve güvenilirliğe yönelmemiz için bize ilham verecek. Bugünlerde konuşmalar ile entelektüel alışverişler daha ciddi hale gelebilir. Bazılarımız önemli ekonomik kararlara yönelik ilham alabiliriz ve belki de yeni iş ortaklıkları kurmayı ya da uzun vadeli yatırım planları yapmayı düşünebiliriz.

Venüs-Neptün karesi ise 27 Mayıs’ta Yay burcunda gerçekleşecek olan Tam Ay Tutulması ile neredeyse eş zamanlı olarak görülecek bir diğer ilginç açıdır. Bu hizalanma, aşırı idealizme yönelik eğişimler ile ayrımcılıkla ilgili zorlukları vurgulamaktadır. Bu açı nedeniyle kafa karışıklığı yaşanabilir ve yalan haberler ve bilgilerin yayılması nedeniyle gerçekte neler olup bittiğini bilmeme duygusu olabilir. Bu açının olumlu etkisinden bahsetmek gerekirse hayal gücümüz ve yaratıcılığımız bir hayli desteklenecektir. İlhamımız arttıkça hayal gücümüzün paranoyaya dönüşmesine izin vermek yerine yapıcı yollar bulma şansına sahip olacağız.

Venüs, İkizler burcuna geçiyor: Çeşitliliği kucaklıyor ve aşkı kutluyoruz

İkizler burcundaki Venüs sosyal bir kelebektir. Bu geçiş sırasında tüm ilişkiler birer öğrenme deneyimi haline gelecek ve iletişim becerilerimiz güzel ve uyumlu hale gelecek. Çeşitlilik ve entelektüel açıdan harekete geçmek için çabalıyoruz: Doğal olarak sosyal çevremizi de genişletmek ve belki de uzun zamandır etraflarında olduğumuz insanlardan daha farklı insanları tanımak istiyoruz.

İkizler burcundaki Venüs, zekaya ve akla değer verir ve farklı düşünme ve gerçekliği algılamanın yollarını keşfetmekten hoşlanır. Önümüzdeki haftalarda tartışmalara ve fikir alışverişi yapmaya çekilmiş hissedeceğiz. Başkalarının ne düşündüğü ve hissettiği ile daha çok ilgileneceğiz ve onları daha iyi anlamak adına uzun konuşmalar yapmak için daha istekli olacağız.

Bu geçiş, zihnimizi ve kalbimizi harekete geçiren çeşitli deneyimlere açmamıza yardımcı olma potansiyeline sahiptir. İkizler’deki Venüs’ün enerjisiyle hizalanmak adına varsayımlarımızı geride bırakmaya, çeşitlilikleri kucaklamaya ve aşkı tüm tezahürlerinde kutlamaya cesaret edin.