© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Yaratıcı Mahalleler Projesi ve Tamer NAKIŞÇI

Yaratıcı Mahalleler Projesi ve Tamer NAKIŞÇI

Tasarım Bienalı  Kapsamında Yaratıcı Mahalleler Projesi Ve Tamer Nakışçı

22 Ekim -4 Aralık 2016 tarihleri arasında kadar sürecek olan  3. İstanbul Tasarım Bienali şehrin çeşitli mekanlarında ve farklı konseptlerde biz sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

Addresistanbul Ev Dekorasyon Merkezide bu mekanlardan biri.

Yaratıcı Mahalleler Programı kapsamında çok yetenekli disiplinlerarası sanatçılarımızdan tasarımcı Tamer Nakışçı “Futureisblank” projesiyle 20 Kasım tarihine kadar Addresistanbul’da olacak.  Bu tarihe kadar Addressİstanbul’a yolunuz düşerse muhakkak bir göz atın.

tamer4Biraz bu genç yetenekli tasarımcımızı tanıtalım.

Tasarımları ile bugüne kadar Design Plus, Red Dot, iF Product Design gibi bir çok uluslararası ödüle layık görülen, Royal Academy of Arts gibi önemli platformlarda yer alan ve 2009 yılında Avrupa Birliği tarafından Avrupa’nın yaratıcı geleceğini belirleyecek 100 genç yetenek arasına seçilen sanatçımız  ayrıca uluslararası sanat sitesi Artsy’e göre de tanınması gereken 10 Türk Çağdaş Sanatçı arasında.

Kendisi ile geçen hafta biraraya geldik.  Merkezinde insan olan ve insanların katılımı ile gelişecek olan deneysel enstalasyonu ve “Futureisblank” projesi hakkında konuştuk.

Bu proje kapsamında enstalasyonlarında, insanları her şeyin mümkün olduğu bir dünyaya ve enstalasyonunun bir parçası olmaya davet ettiğini belirtti.

Devasa aynalardan oluşan “Tasarlanmamış” kaleideskopik enstalasyon, ziyaretçilerin hayallerine açık olacak ve insanların dokunuşu ile birlikte her an değişebilecek.

Bu çok yönlü ve yetenekli ayrıca uluslararası boyutta tanınan tasarımcımız ile ilgili daha fazla detay almak için web sitesine bir göz atmanızı öneriyoruz. Diğer projeleride en az bunun kadar orjinal.

Ayrıca İstanbul Tasarım Bienali’nin bu seneki içeriği bayağı kapsamlı. Haftasonu programlarınız için güzel bir alternatif  daha.

www.tamernakisci.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir