Babalar Günü’ne hala zaman var ama kendinize fazla güvenmeyin. Erken alışveriş yapmak, mükemmel hediyeyi bulmak için ihtiyacınız olan zamanı size verebilir. Ve eğer ilk kez Babalar Günü’nü kutlayacak biri için hediye alıyorsanız, gerçekten faydalanabileceği pratik bir şeyler bulmak için kesinlikle fazladan zamana ihtiyacınız olacak.

Ebeveyn olmak, hem en iyi hem de en zor deneyimlerden biridir. Evet, bebeğin ilk kez gülümsemesi gibi gerçekten büyülü olan birçok an vardır. Ancak, aynı zamanda uykusuz geceler, hiç bitmeyen kirli bebek bezleri ve erken kalkılan sabahlar anlamına gelir. İşte bu yüzden, hayatınızdaki yeni babaya özel bir hediye ile bu zorlu görevi için ona mutluluk aşılamanız çok önemlidir.

Teknoloji düşkünü, işkolik ya da kitap kurdu olsun, dinlenmeye ve uykuya hasret bu yeni babaya yardımcı olacağını düşündüğümüz 10 farklı Babalar Günü hediyesini listeledik!

1.    Sage Appliances Stm800 Teekocher The Tea Maker, 2000 W, 1,5 Litre, Paslanmaz Çelik

Sage Appliances’ın çay makinesi, lezzetli bir demlik çay yapmak konusunda harika bir iş çıkarıyor. Sevdiğiniz çayın türüne ve istediğiniz güce bağlı olarak, çayı en doğru sıcaklıkta demler.

Pek çok çay türü için demleme zamanlamasını bilen ve sizin yerinize hazırlayan bu çay makinesi, farklı demleme süreleri ve sıcaklık seviyelerine göre programlanabilir. Farklı çayların aromalarına uygun demleme süreleri ile, tek tuşla en sevilen çayların tadı çıkarılabilir. Böylece, baba da bebek gibi daha önemli şeylere odaklanabilir.


2.    Muhteşem Bebek: Yaşamın İlk İki Yılının Büyüleyici Öyküsü

Tıpkı bir annenin olduğu gibi, babaların da bebeklerini yakından tanımaya ihtiyaçları vardır. Bir anda hayatınızın merkezine oturan bu büyülü varlık hakkında neler biliyorsunuz? Fiziksel ve zihinsel gelişimi için nelere ihtiyacı var?

İnsan hayatının ilk yılını bebeklerin bakış açısıyla derleyen bu kitap, bebeği için en doğru kararlar verme becerisini geliştirmek isteyen yeni anne ve babalara hitap ediyor!


3.    Xiaomi Mijia Smart Home 360 Derece Dönebilen Kızılötesi Gece Görüşlü IP Kamera HD 1080p

360 derece dönebilen, 1080P görüntü kaliteli ve gece görüşlü Xiaomi’nin bu akıllı kamerası, gelişmiş video kodlama teknolojisi ile daha fazla ayrıntı ve daha sorunsuz bir akış sağlar. Yapay zeka desteği ile, hareketi algılama teknolojisine sahiptir. Böylece, sizi ne zaman uyaracağını doğru şekilde belirler. Ayrıca, kaydedilen videoları telefon veya tablette oynatmaya olanak sunar. Bu sayede, en güzel anıları bilgisayarınızda veya telefonunuzda depolayabilirsiniz.

Başka bir insandan sorumlu olmanın yeni sorumluluğu, hayatınızdaki yeni bir baba için biraz yorucu olmaya başladıysa, bu birinci sınıf akıllı kamera ile içini rahatlatın. Her zaman neler olup bittiğini bilmek, ona fazladan bir güvenlik hissi sağlayacaktır!


4.    “InLine®, dijital WiFi resim çerçevesi WiFRAME, 10,1″”, 1280×800 16:9 LCD IPS dokunmatik ekran

Ofise gittiğinde, yeni bebeğinin fotoğraflarını doğrudan evdeki telefondan çalışma masasının üzerindeki bu çerçeveye aktarabilir. Böylece, hiçbir şeyi kaçırmak zorunda kalmaz.

Babalar, hiç şüphesiz çocuklarıyla yaşadığı anıları önemser. Bu yüzden, ona InLine’ın bu dijital resim çerçevesini hediye ederek en değerli anıları sergilemesini ve kolayca unutmamasını sağlayabilirsiniz. InLine dijital Wifi resim çerçevesi, cep telefonunuzdaki fotoğrafları, babaların anında görüntüleyerek her birinin keyfini çıkarabileceği çerçeveye göndermenize olanak tanıyan bir mobil uygulamaya da sahiptir. Zaten, Babalar Günü’nün asıl amacı da baba ve çocuklar arasında anlamlı bir bağ kurmak değil midir?


5.    KOBO Nia Reader 6 – 8GB

Bebek doğduktan sonra, hala haftada bir kitap okuma hedefine ulaşmaya çalışan yeni babalar için harika bir hediye önerimiz var!

Küçük ama sağlam tasarımı ile Kobo Nia Reader, 8 GB depolama kapasitesi ile 5000’den fazla kitabı aynı cihazda taşımanıza olanak tanır. ComfortLight özelliği ile yatakta yapılan gece okumaları da daha kolaydır.

Uykusuz geceler ve bebek çığlıkları ile geçen bir gecede, okuma hedefine ulaşmak bir süreliğine oldukça zor olabilir. Ancak, Kobo Nia Reader ile birkaç sayfa okumak biraz daha kolay. Bir e-kitap ile çocuk henüz bebekken tek elle okumaya hazır olacak!


6.    Electrolux EKF3300 Filtre Kahve Makinesi

Yeni ebeveyn olmak pek çok mutlu anı ve deneyim anlamına gelse de, uykusuz geceleri ve bir sinir harbini de beraberinde getirir. Artık, ayakta kalmak için kahveye daha çok ihtiyaç duyan yeni babalar için, bir kahve makinesi mükemmel bir hediye olabilir.

En sevdiği kahveyi satın aldığı bir kahve dükkanı olsa bile, sabah kahvesini almak için ihtiyaç duyduğu zamana artık sahip olmayabilir. Electrolux’un bu filtre kahve makinesi, yeni bir babaya sabahları fazladan zaman kazandırabilir.

40 dakika sonra otomatik kapanma fonksiyonu ile de kafası dalgın olabilecek günler için ekstra güvenlik sağlar. Taze demlenmiş bir kahve ile güne iyi bir başlangıç yapmasını istediğiniz yeni babaların hayır diyemeyeceği bir hediye olacak!


7.    Penelope Innovia Kaz Tuyu Yastik

Penelope Innovia’nın kaz tüyü bu yastığı, yumuşak ama hacimli tasarımı ile daha kaliteli bir uyku sağlar. Özel tasarımı ile yumuşak ve kaz tüyünün doğallığı ile oldukça konforludur. Ortamdaki nemi emer ve aynı zamanda ısı ve nem dengeleyicidir. Böylece, geceleri ter hissi ile uyanmak zorunda kalmaz.

Bebeğinin ağlamaları onu her gece uyandırmaya başlamadan önce, eski yastıkları işe yaramış olabilir. Ancak, artık yeni babanın elinden gelen her anı değerlendirmesini sağlamak için daha rahat bir şekilde uykuya gitmeye ihtiyacı olabilir.


8.    Epson EB-X41 Projektör

Bebek olsun ya da olmasın, bu pandemi döneminde kimse sinemaya gitmiyor. Büyük bir ekranın önündeki sinema gecelerini kaçıran hayatınızdaki yeni baba için, bir projektör, bu deneyimi evde tekrar yaşamasına yardımcı olabilir.

Kalite ve kullanıcı memnuniyeti arasında mükemmel bir dengeye sahip olan Epson EB-X41, ortaya çıkardığı renk derinliği ve görüntü kalitesi ile tam not alıyor. Tüm aile film gecelerinin keyfini çıkarabileceği bu projeksiyon, uykusuz geçen gecelerin arasında bir mola almasını sağlayabilir!


9.    Braun BT 3241 Saç&Sakal Şekillendirici

Kablosuz kullanımı ve döner mekanizması sayesinde Braun BT 3241, kuaföre gitmek için vakti olmayan yeni bir babanın saç ve sakalları ile başa çıkabilir.

Her zamankinden daha keskin, daha hızlı kullanımı ve daha verimli tasarımı, saç ve sakal tıraşı için ömür boyu keskin bıçaklar sağlar. 1 saate kadar kablosuz tıraş deneyimi sunar.

Geniş yüzey alanı, sakallarının üzerinden geçmek için daha az zaman harcayacağı anlamına gelir. Bu da, lüks bir beş dakika için zamanı olmayan yeni babalar için özellikle harika bir Babalar Günü hediyesi fikri haline getirir.


10. Beurer Mg 151 Omuz, Ense Ve Sırt Masajı Cihazı

Bebeği saatlerce sağlamak, portatif beşiği oradan oraya taşımak gibi yorucu faaliyetler nedeniyle, yeni doğmuş bir bebeği büyütmek boyun ve sırt ağrılarıyla sonuçlanabilir. Neyse ki, tüm bu ağrıları hafifletmek ve rahatlama sağlamak için mükemmel bir Babalar Günü hediyesi fikrimiz var: 8 farklı üç boyutlu masaj başlığı ile rahatlatıcı ve dinlendirici sağlayan hafif ve çok yönlü bir masaj aleti!

Ağrı giderici masaj deneyimini eve taşıyan Beurer Mg 151 omuz, ense ve sırt masaj cihazı, üç farklı yoğunluk kademesine, ısı ve ışık fonksiyonuna sahiptir. Böylece, kişinin ihtiyaçlarına özel bir masaj gerçekleştirilmesini sağlar. Masaja gitmek için vakti olmayan yeni babalar için kesinlikle kullanışlı bir hediye olacak.