© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Cara Delevingne’in makyaj ve saç stilleri

Cara Delevingne’in makyaj ve saç stilleri

Cara Delevingne 1992 doğumlu İngiliz bir model olup 2012 yılında Victoria’s defilelerinde boy göstermeye başladı. Bugüne kadar pek çok markanın da yüzü olan Cara defalarca dergi kapaklarında yer aldı. Yer aldığı reklam kampanyalarının yanında oyunculuğa da meraklı olan Cara çeşitli filmlerde rol aldı. Ünlü modelin son zamanlarda şarkıcılık ve söz yazarlığı yapmaya da istekli olduğu biliniyor.

Yıllardır göz önünde olan Cara Delevingne’in yaptığı makyajlar ve saç modelleri her daim kendinden söz ettirmiştir. Biz de bu yüzden bugün Cara’nın makyaj ve saç tercihlerini inceleyeceğiz.

Sade makyaj tercih ediyor

Cara Delevingne’e göre ağır makyaj yapma modası artık geride kaldı. Kısa sarı saçları ve cesur stiliyle genelde yoğun makyajlı bir şekilde ekranların karşısına çıkan güzel model, günlük hayatında sade makyajdan yana. İyi bir maskaranın olmazsa olmazları arasında olduğunu söyleyen Cara, her zaman maskara kullandığını ve uygulamasının kolay olduğunu söylüyor. Maskara ile birlikte iyi bir kapatıcı kullanmayı sevdiğini de ekliyor. Göz altlarına çok az bir kapatıcı uygulayarak bütün yorgun görünümü gizleyebilen Cara için kapatıcı vazgeçilmez bir makyaj malzemesi. Cara kalın bir tabaka halinde üst ve alt kirpiklerine maskara uygulayarak ilginin o büyük ve mavi gözlerine çekilmesini sağlıyor. Kapatıcı ile de mor halkalarının ve ince çizgilerin görünümünü azaltıyor.

Zaman zaman göz altı torbalarından şikayetçi olduğunu söyleyen Cara, cilt güzelliğinin çok önemli olduğunu ve cildi kötü olduğunda kendini iyi hissetmediğini söylüyor. Böyle hissetmemek için ise kişinin kendini iyi hissetmesi için içten gelen güzelliğe inanması gerektiğini vurguluyor. Kendine duyduğu güvenini kaybetmemek için ise insanlara ve mekanlara bakıp ilham aldığını söylüyor ve kendine güvenmenin ve rahat hissetmenin ne giyerseniz giyin onu nasıl taşıdığınıza bağlı olduğunu ekliyor. Rihanna ve Adwoa Aboah’ı kendine ikon olarak seçtiğini söyleyen Cara, güçlü olan her kadının onun için bir ikon olabileceğini söylüyor.

Rihanna demişken, Cara onun ergenlik çağında olan gençlere doğru makyaj yapmanın yolunu gösterdiğinden de bahsediyor. Kendi küçük yaşlarda makyaj yaparken yoğun fondoten ve eyeliner uygulamasıyla yanlış makyaj uyguladığını, ancak günümüz gençlerinin artık bu yanlışları yapmadığını söylüyor.

Makyaj uygulama tarzının küçüklüğünden bu yana değiştiğinden bahseden Cara, tek bir huyundan vazgeçemediğini söylüyor: sivilce sıkmak! Kendi yüzünde veya başkalarında gördüğünde sivilceleri sıkmak isteyen Cara bu kötü huyundan vazgeçemiyormuş. Ancak bildiğiniz gibi sivilce sıkmak, onlardan kurtulmak için uygun bir yöntem değil. Sıkılan sivilceler iyice temizlenmezse veya olgunlaşmamışlarsa ciltte iz bırakabilir.

Farklı saç stilleri denemeyi seviyor

Makyajın yanı sıra saç stilleriyle de ilgiyi üzerine çeken Cara Delevingne, kısa saçı daha çok sevdiğini belirtiyor. Kısa saça şekil vermenin çok daha rahat olduğunu ve uzun saçlıyken son derece tembel olduğundan dolayı saçıyla uğraşmak istemediğinden bahsediyor. Kısa saça şekil vermekle uğraştıkça ortaya daha çok stilin çıktığını ve uzun saç isterse de her zaman için peruk kullanmanın da bir seçenek olduğunu söylüyor.

Yıllar içinde kendisini farklı saçlarla görmeye alıştığımız Cara Delevinge’nin denediği 10 farklı saç modelini sizler için seçtik.

Cara, cesur kırmızı rujuyla, hafif dalga verilmiş saçlarıyla ve keskin bakışlarıyla oldukça iddialı bir görünüm sergiliyor.

Dağınık topuzlardan hoşlanan Cara Delevingne, aynı zamanda hem şık hem de rahat bir görünüm yakalamayı başarıyor.

Her zaman farklı saç modelleriyle görmeye alıştığımız Cara, rol aldığı bir filmin galasında bu dünyadan olmadığını kanıtlıyor.

Saçımız en önemli aksesuarlarımızdan biri ancak Cara saçsız da güzel ve iddialı olunabileceğinin canlı kanıtlarından bir tanesi.

Örgülerden hoşlanan ve uzun ya da kısa fark etmeksizin çeşitli saç modellerinde örgü kullanan Cara, örgülerin hakkını veriyor.

Görünen o ki Cara örgüleri ve topuzu bir arada kullanarak farklı tarzları bir araya getirmeyi de seviyor.

Her saç tarzını kendine yakıştıran Cara bu sefer de marjinal bir duruş sergileyerek çoğu kişinin cesaret edemeyeceği bir model denemiş.

Cara bu sefer de platin sarısı saçları kendisine yakıştırmış ve son yılların modası Bob kesimle birlikte güzel bir model oluşturmuş.

Kimi zaman ise daha sade ve iddiasız saçlar tercih eden Cara’nın bu saçlarla da çok güzel olduğunu söyleyebiliriz.

Nadiren kumral saçlar tercih eden Cara bu model ile hem salaş görünen hem de ona ayrı bir hava katan yandan örgülü bir model tercih etmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir