Yazarlar

Ali Akın
Ali R. Akın; egitim hayatini tamamladiktan sonra bilim hayatına Kuzey California, Silikon Vadisinde başladı. Son 25 yıl boyunca insan microbiotası, yeni nesil probiyotikler, host-microbe iliskileri üzerine çalışmalarını yürüttü. Özellikle son 10 yılda yapmış oldugu çalışmalarla onlarca yeni nesil bakteriyi dünya üzerinde ilk keşfeden ekibin başinda yer almakla beraber yapmis oldugu mikrobiota calismalari, ozellikle bakterilerin yuzolcumunun insan sagliginda etkisi, probiyotiklerle istah kontrolu gibi yaratici cozumleriyle calismalarinda yeni ufuklar acmistir. Yine konu uzerine dünyanın en önde gelen bilim insanlarıyla beraber "Bacterial Therapy of Cancer" adlı kitabın yazarları arasında bulunmuştur. Amerika Birleşik Devletlerinde ki çalışmalarını UCLA, Imperial College of London, University of Manchester, University of Groningen, University College Cork, Bill and Melinda Gates vakfı, Novartis Biomedical Arastirma Enstitüsü gibi araştırma merkezleriyle ortak olarak yürütmüştür. Avrupa, Japonya, ve Amerika'da tescillenmis patentleri ile en son olarak da yeni nesil bakterilerle metabolik hastalıklarin tedavisi patentlerinin basvurularini yapmistir. Yeni Nesil Probiyotiklerin en ünlüleri olan Akkermansia ve Christensenella ailesi üzerine geliştirmiş olduğu sistemler ve, yeni nesil prebiyotiklerle aclik hormonlarinin kontrolu, insulin direncinin yok edilmesi, kilo verme, stress-depresyon eliminasyonu ve adet donemi sancilarinin ortadan kaldirilmasi icin yuksek etkinlikte urunleri dunyada ilk olarak Turkiye de cikarmakla beraber Amerika Birlesik Devletlerinde de yine 2022 yili icerisinde ozel saglik sigortalari tarafindan kullanima sunulmustur. Ali R. Akın'ın çalıştığı son proje yüzlerce yeni nesil probiyotik suşunu aynı konsept içinde olacak bir ürün çalışmasıdır. Bu çalışma ile dünyada fekal transplantasyon sona erecektir. 21. yüzyılın dünyasında Ali Rıza Akın ; anaerobic mikrobioloji çalışmaları ile insan sağlığı üzerine yepyeni ufuklar açmaktadır.
Ali Cihan
1970’de İstanbul Üsküdar’da doğdu. Gazi Üniversitesi Bolu Meslek Yüksek Okulu Muhasebe bölümünü bitirdi. Mezuniyetinin akabinde bir süre muhasebecilik yaptıktan sonra medya sektörüne atıldı. Yabancı müzik ağırlıklı özel bir radyoda DJ’lik ve ardından da fotoğrafçılık eğitimi alarak kültür fotoğrafçılığı yaptı. Son olarak bir araştırma-reklam şirketinde çalıştıktan sonra emekli oldu. 2017’den beri Didim’de yaşıyor. Yaptığı takı tasarımlarının yanı sıra Nümeroloji, Sembolizm ve Spiritüel Yaşam alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.
Asiye Kemik
1989 Antalya doğumlu olan Asiye Kemik, lisans ve yüksek lisans eğitimini sosyoloji alanında tamamlamıştır. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi sosyoloji alanında doktora eğitimine devam etmektedir. Aile Danışmanlığı, Bilişsel Davranışçı Terapi, Bütünsel Oyun terapisi, Filial terapi ve Profesyonel koçluk alanlarında çeşitli eğitimler alan Asiye Kemik’in sosyolojik anlamda yazdığı çeşitli kitap bölümleri ve makaleler bulunmaktadır.
Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel
Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel, 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu. Mezun olduğu yıldan itibaren çeşitli özel sektör ve devlet hastanelerinde Diyetisyen olarak hizmet vermiştir.
Bahar Atalay Güler
1984 yılının Nisan ayında İnebolu’da doğdum.İlkbahar da doğduğum için Bahar ismini vermiş ailem.1 4 yaşıma kadar İnebolu’da yaşadım.Bu küçük, şirin ve doğa harikası ilçede doğduğum ve büyüdüğüm için hep çok şanslı hissettim kendimi.Ardından 4 yıl Ankara’da yaşadım. 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sınıf Öğretmenliğini kazanmamla İzmir yaşantım başlamış oldu.Spor ve sanata olan ilgim çocukluğumdan beri hep vardı.Ve öğrencilik hayatım boyunca bir çok spor dalıyla ilgilendim ve yine müzik, tiyatro gibi sanat dallarıyla da ilgilendim.4 yıl İzmir yaşantımdan sonra 2008’de Sınıf Öğretmeni olarak atandım.Ve halen görevime devam ediyorum.2012 yılında evlendim ve 2016 yılında kızım Cemre Doğa doğdu. Çocukluk yıllarımda başlayan bazı deneyimlerimle ; enerji ve insanın gerçek potansiyeline olan merakım artarak sürdü.Bu alanda okuduğum sayısız kitapla bu merakımı gidermeye çalıştım.2004 yılında reiki ile tanıştım.1. ve 2. seviyeye uyumlandım.2014 yılında yogaya başladım ve 2018 yılında Yin Yoga hocalık eğitimine katılarak sertifika aldım. 2020’de yoga yolculuğumu paylaştığım bir instagram hesabı açtım ‘bahar. yogaa’ 2018yılından beri orgonite kullanıyorum.2021 yılında kendi orgonitlerimi üretmeye başladım. 2021 yılı Aralık ayında’ Orgonite Shine’ doğdu.Işığı çoğaltmaya adanmış biri olarak araştırmaya, öğrenmeye ve büyümeye devam ediyorum.
Berna Göbeloğlu
Lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tamamladım. Eğitim öğretim hayatım boyunca; obezite, klinik nütrisyon, bariatrik cerrahi, anne-çocuk beslenmesi, sporcu beslenmesi, onkolojik beslenme, kurumsal beslenme ile ilgili birçok eğitime katıldım. Aldığım eğitimlerle birlikte lisans dönemimin son 2 yılında hastaneler ve özel kliniklerde stajlarımı tamamladım.
Berrak Çetin Ortakcı
Haziran 1987’de Ankara’da doğdum ve Ankara’da büyüdüm. Gazi Üniversitesi Kimya Bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Global bir ilaç şirketinde Süreç Mükemelleştirme Lideri olarak çalışıyorum.2009 yılında sprituel yaşama olan ilgim başladı. Katıldığım eğitim ve seminerlerin ardından kendi ve çevremdeki kişilere yaptığım çalışmalarla Dünya üzerinde sadece hayatta kalmak dışında bir misyonum olduğuna inandım. 2015 yılında yoga ile tanıştım. Yıllar içerisinde sadece yoga yapan biri olmak istemediğime karar verip yogada uzmanlaşmak için yoga eğitmenlik eğitimi aldım. Böylece hem pratiklerimde derinleştim hem de Dünya için olan misyonumu yerine getirmeye başladım. 2020 Mayıs ayında yüz yogası egitmenlik eğitimine katıldım Sprituel paylasımlar yapmak için 2014'te kurduğum instagram hesabım zaman içerisinde yoga.bright’a dönüştü.Şimdi online ve yüzyüze yoga dersleri nefes ve meditasyon seansları düzenlemekteyim.
Birgül Dikmen
Size kendi dünyamdan sesleniyorum. 2004 yılında minik bir hayat tutundu ellerime. Kalbimin derinliklerinden aktı, geldi dünyama. 2006 yılında farklı gelişen oğlumu kendi ayakları üzerinde duran bir birey olarak yetiştirebilmek için yeni öğrenme süreçlerine dahil olduk. 2009 yılında ise bağırsak-beyin arasındaki ilişkinin işleyişini, gıda intoleransı testiyle çözümleyerek, beslenmenin üzerimizdeki etkilerini anlamaya başladım. Yaklaşık 14 yıldır oğlum vesilesiyle tanıştığım, sonrasında yaşam tarzımız olan bu beslenme şeklini ve bana kattıklarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.
Burça Yılmaz Mercan
Burça Yılmaz girişimcilik hayatına; 10 yaşında ilkokulda yazıp yönetip Kurtuluş Savaşı adlı tiyatro oyununu sahnelemekle başlıyor 11 yaşında orta okuldayken doğayı odağına alan ve sürdürülebilir bir yaşam için mücadele eden bunun için, çevre suçlarına karşı tanıklık eden ve bilimsel çalışmalar yürüten ve çözümler üreten Greenpeace Akdeniz Türkiye destekçisi Çevre Gazetesinde günde 100 gazete satma ulaştırma başarısı göstererek ve ayrıca muhabirlikte yaparak girişimcilik hayatına devam ediyor. Nişantaşı Kız Lisesi döneminde 17 yaşına geldiğinde Argem/Remax özel bir piyasa araştırma firmasında sahada ve ofiste görev almış; 18 yaşında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Lisans bölümünü bitirdikten sonra 20 yaşında ise Nişantaşı’nda Fransız menşeili tasarım aydınlatma ürünlerinin ithalatı ve perakende satışı Phare aydınlatma firmasında Halkla İlişkiler ve satışta 3 yıl boyunca çalışıyor. Sonra Türkiyenin önde gelen yurt dışından dekorasyon ürünleri CUMBA Selection’da 5 yıl boyunca halkla ilişkiler ve satış da çalışıyor. 2006 yılında ise Elle Décor dergisi dekorasyon style editörlüğü teklifi üzerine Doğan Burda Grubunda style editörlüğüne devam ediyor. Dünyaca ünlü İspanyol Gandia Blasco bahçe mobilyası aydınlatma ürünlerinin Etiler’deki Türkiye Mağazasının işletmesini Türkiye mümessilliği görevini yıl boyunca oldukça başarılı bir şekilde üstlenmiştir. 2011 yılında kariyerindeki en iyi olduğu satış, pazarlama, tasarım görsel zeka ve mutfak alanındaki zevk ve yeteneklerini bir araya getirdiği, Chef İstanbul, Mutfak Sanatları Akademisi İtalya Roma workshoplar ve Callebaut Academy İstanbul dünyaca ünlü master şeflerle çikolata yapımı ile seviye eğitimleri almış Türk markası yaratma yolunda COCOAS CHOCOLAT’ı kurmuştur. www.cocoas.com.tr Ayrıca son 15 yıldır gözönündeki kariyerinin yanısıra paralelinde bütünsel yaşam ile ilgili aldığı eğitim ve pratikler Kozmik Enerji Cosmomia,DrJoe Dispenza Master, Mor Alev Alan Grubu Seda Diker, Hipnoz, Regresyon, Çocuk Oyun Terapisi , Eft ve Recall Healing Yeni Alman Tıbbı 3 seviye enerji, beyin ve beden, spiritual, psişe temel psikoloji alanındaki eğitimlerinide tamamlamıştır. Bütünsel Yaşam alanında Nişantaşı Cosmomia’da danışanlarıyla biraraya gelmektedir. Cocoas online mağazasında ve çeşitli online sitelerde blog yazarlığı ve editörlük yapmaktadır, Son olarak çok yönlü özgeçmişinde ayrıca herzaman sahnede olmaktan büyük onur duyduğu Haldun Dormen Müzikal Eğitimi ve Okan Bayülgen Amadeus Tiyatro Projesinde Venüs çikolatalarıyla yer almıştır. 16 yıllık hayat arkadaşı eşiyle 7 yaşında Uras ve 11 aylık Derin adında iki oğlu bulunmaktadır.
Buse Özdamar
1996 İstanbul doğumluyum. Ön lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde, Lisans eğitimimi ise İstanbul Üniversitesinde gerçekleştirdim. 2019 yılından bu yana pazarlama, pr, sosyal sorumluluk, sosyal medya sektörlerinde daha çok iş geliştirme, içerik düzenleme ve proje tasarımı alanlarında aktif rol oynadım. 2021 yılı Kasım ayı itibari ile en çok tutku beslediğim ve yapmaktan büyük zevk duyduğum bölüm olan sosyal medyaya adım adım attım. Gerek fakülte gerek sektör bilgilerimi birleştirerek gerek yeni eğitimler alıp okuyup araştırarak kariyer hayatıma kendi işimi kurup yeni bir yön vererek sosyal medya danışmanlığı yolunda devam ediyorum.
Didem YAŞAR
1988 yılı Nisan ayında İstanbul/Kadıköy’de dünyaya geldim .Babamın mesleği gereği ilkokul eğitimimi İzmir’de tamamladım.Ortaokul ve Lise eğitimlerimi aynı zamanda memleketim olan Gaziantep’te tamamladım.Sakarya üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunuyum 2014 yılından beri meb bünyesinde öğretmenlik yapıyorum ve yine eşimin mesleği gereği şehir şehir geziyorum.2017 doğumlu bir evladım var Yusuf Utkan.Cilt bakımına merakım hamilelik sürecimden sonra oluştu.O dönem hormonların etkisiyle lekelenmeye başlamıştı cildim.Öncesinde hiç bir cilt problemim yokken bir anda birsürü cilt lekesi ile başbaşa kaldım.Hem fiziksel hem ruhsal olarak zorlu bir süreçti.Birçok dermatoloğ tedavisi ve ürün deneyimleri sonucu kendi doğru yolumu buldum.İçerik okuma,son kullanma tarihi vs gibi durumlara çocukluğumdan beri hassasiyet gösteriyorum. Cilt bakım yolculuğumda kendi deneyimlerime ulaşmamda çok yardımcı oldu bu durum bana.Cilt bakımı,lekelerimin geçmesi hedefiyle başladığım bu yolda kendimi sevmeyi,kendi hayatımı deneyimlemeyi ve kendime uyanmayı keşfettiğim bir yolculuğun kapısını araladı bana.bu konuyla ilgili sayısız sınırsız kitaplar okuyor programlara katılıyorum. Mottom ise “Hayat kendini sevmekle başlar” 2021 yılında Cilt bakımı ve dolayısıyla kendini sevme yolculuğu temalı @didemmblog isimli bir instagram blog sayfası açmaya karar verdim.Kendine uyanan/uyanmayı isteyen kendini seven/sevmek isteyen cildine, bedenine özen gösteren tüm kadınlara ulaşıp onların da yolunu aydınlatmaya çalışarak dünyadaki misyonumu tamamlamaya çalışıyorum.
Avukat Duygu Güner
2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Av. Duygu Güner, stajının başladığı 2004 yılından itibaren gerek tüm yargılama süreçlerinde, gerekse teorik bazda yoğun şekilde çalışmış ve mesleğinin ağır sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek sonuca ulaşmak herzaman önceliği olmuştur.
Eylem Devi
Merhaba ben Eylem Devi; Mimar Sinan Üniversitesi Bale bölümünü bitirdikten sonra iki yıl profesyonel olarak dans edip daha sonra yaklaşık 15 yıl profesyonel olarak modellik yaptım. Yut içi ve yurt dışında yüzlerce firma ile çalıştığım bu dönemde kişisel gelişim hep en çok ilgi duyduğum alan oldu. Modelliği bıraktıktan sonra 2000 yılından bu yana, kendi alanlarında çok önemli olan birçok farklı ekolden hoca ile eğitimler alıp zaman içinde onlarla çalışma ve asistanlıklarını yapma fırsatım oldu. Bunların içerisinde beni en çok etkileyen, tüm kadim teknikleri günümüz insanının yaşam tarzına adapte eden Hint’li mistik Osho nun öğretileri ve tekniği oldu. Bu yolculuk sırasında, ‘’Special Care for Woman’’ sisteminin yaratıcısı Dr. Sanjivanı Taruna ile tanıştım. Hem ayurveda dr. u, hem de klinik bir cerrah olan Dr. Taruna dan, kadın sağlığına bütüncül bakan ve meme yapısının kadının yaşam merkezi olduğu felsefesine dayanan tekniği ile kadınlar için koruyucu ve önleyici olan Ayurvedik Memem Masajı eğitimini aldım. Bununla bağlantılı olarak Kalp bilgeliği meditasyonlarını da harmanlayarak Kadın grupları ve meditatif çalışmalar organize ediyor ve bu alanda iş birliktelikleri yapıyorum. Türkiye dışında, yılın belli dönemlerini başta Yunanistan olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde insanlarla deneyimlerimi paylaşmaktan büyük keyif alıyorum.
Gözde Edin Külahlı
Ben Gözde Edin Külahlı.1990 Istanbul dogumluyum.2013 yılında Mimarsinan Tarih Bölümünü bitirdikten sonra Mimarsinan Guzel Sanatlar universitesinde Pedagojik Formasyonumu tamamladim .Hemen ardindan Beslenme Tarihi üzerine çalışmaya başladım. Bu sirada Hashimato hastaligina yakalanmis olup sağlığımın olumsuz yönde etkilenmesi ve kilo artışım beni Beslenme uzerine egitimler almaya yonlendirdi .Altınbaş , Başkent Üniversitesi gibi üniversitelerin ilgili bolumlerinden Beslenme uzerine egitimler aldim."Alkali Beslenme" uzerine yazılmış okunmadik makale araştırma yazısı bırakmadım.Kendi yaşamımda uyguladığım bu harika Beslenme modelini başkalarının hayatlarında da uygulayarak herkesin Öncelikli olarak sağlığına ve diledikleri fit bir vücuda kavuşmaları için aldığım egitimler doğrultusunda Beslenme ve yaşam koçluğu alanında çalışmaya başladım. Kısa zamanda yüzlerce insanın hayatına dokundum.University of Natürel Health den Alkali Beslenme üzerine dersler alarak Certifield Holistic Nutrition Practitioner programına kayıt oldum.Fitoterapi eğitimini de ekleyerek 2021 de "Alkali Beslen Kalıcı Zayifla" adli kitabimi çıkardım. Gokturk dergisinde Gebelik Donemi Beslenmesi ve Alkali Beslenme alaninda kose yazarligi yaparak 2021 yilinda alanimda Gokturk dergisi tarafindan ödül aldim.Bugun Kurumsal kariyerim yanında Holistik ,Alkali Beslenme ve Yaşam Tarzı Koçluğu yaparak birlikte çalıştığım insanlara ( 7 den 70 e) hayatın zorlukları karşısında ( stres,trafik,tempo,sosyal hayat) Alkali beslenerek sağlıklı ve fit kalmanın mümkün olduğunu ogreterek sürdürülebilir bir Beslenme Programı uyguluyorum .
Halit Can Akgün
1994 yılında İstanbul’da doğdum. Lisans eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladım. Bir süre kurumsal iş deneyimi kazanmak adına çeşitli şirketlerde dijital pazarlama alanında çalıştım ve bu sırada kristaller üzerine aldığım eğitimlerin ardından 2020 yılında, kristallerin satışını yaptığım ve içerik ürettiğim markam Spirit Store’u kurdum. Yine aynı yıl İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü tam burslu olarak kazandım ve psikoloji eğitimime başladım. Kristallerin psikolojik süreçler üzerine olan etkileri konusunda çalışmalarıma devam etmekteyim.
Hande Kazanova
1973 İzmir’de Kazanovalar’ın arasına katıldı. Tek çocuktu ama o kadar bol kuzen vardı ki etrafta canı sıkılmaya fırsat bulamadı. İlkokulu Karşıyaka’daki Alaybey İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi de İzmir Özel Fatih Koleji’nde okudu. Buraya kadar olay hep İzmir’de geçiyordu ama 1992’de hayatının akışında bir dizi hızlı değişim yaşadı.
Veteriner Hekim Hüseyin Çaylak
Veteriner Hekim Hüseyin Çaylak 1992 İstanbul doğumlu. istanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 2015 yılında mezun olmuştur Eğitim süresinde kedi ve köpek hastalıkları teşhis ve tedavi alanında odaklanmış klinik stajını bu alanda tamamlamıştır.
Işıl Gonca Kalabalık
İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu olan Gonca Kalabalık, lisans eğitim döneminde kanser hastaları, madde bağımlıları ve özel gereksinimli çocuklarla çalışamaya başlayarak mezuniyetinden sonra 6 yıl boyunca lösemili çocuklar ve meme kanserli kadınlar ile çalışmalarını devam ettirmiştir. 2009 yılında yaşadığı büyük değişimler nedeniyle raja yoga meditasyonuna ve içsel yolculuklara başlamış ve bu dönemde Evrimsel Astroloji ile yolunun kesişmesiyle yaşama olan farkındalığı yeni bir boyut kazanmıştır. 2011 yılında aktif yoga yolculuğuna başlamış, 2013 yılında RYS 200 saat eğitmenlik sertifikası almıştır. Aynı yıl içerisinde astroloji ile derinleşmiş ve 2014 yılında ilk workshoplarını gökyüzünün hareketlerine göre yoga sekanslayarak yapmıştır. 2016 yılında Kaypacha ile tanışma ve yüz yüze çalışma fırsatı bulmuş ve Evrimsel Astroloji eğitimini NPA School of Evolutionary Astrology'de almıştır. Bu dönemde dünyanın en iyileri arasında olan Maurice Fernandez, Mark Jones, Patricia Wolf, Steven Forest, Julia Simas, Sol Jonassen, Ari Moshe Wolf, Adam Sommer, Brett Joseph, Daniel Giamario, Rick Levine ve Nadia Shah gibi üstadlarla çalışmıştır. Evrimsel Astroloji’yi JWG ekolu ile çalışmakta olup bunun yanında Şamanik Astroloji alanında derinleşmektedir. Cayelin Castell ve Erik Roth ile Behenian Yıldızlar – Yıldız Şamanlığı çalışmaları ve Serdar Prem – Sinem Beykurt ile Tantra Awaken çalışmalarına devam etmektedir. New Paradigm School of Astroloji’de mentör ve astrolog olarak görev almaktadır. Türkiye’nin ilk Evrimsel Astroloğu olarak bireysel danışmanlıklar vermeye devam etmekte bunun yanında Bütünsel Cinsellik ve Kendini Derin Tanı programlarını yürütmektedir.
Jale Alem
‘80 İzmir doğumluyum. Gazetecilik lisans, Reklamcılık master ve Halkla İlişkiler - Tanıtım doktora derecemi Ege Üniversitesi’nden aldım. Yerel reklam ajansı ile markalar bünyesinde metin yazarlığı ve içerik üretimi konularında görev yaptım. 2008’den beri kendi blog’um üzerinden ağırlıklı olarak kitap, sinema ve kişisel gelişimle ilgili alanlara dair yazılar kaleme almaktayım.
Profesyonel Tur Rehberi Kemal Şendikici
Merhaba,1968, İzmir'de doğdu, İzmir Dokuz Eylül Güzel sanatlar fakültesi Sinema TV Fotoğrafçılık Yöentmenlik bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar kameramanlık ve fotoğrafçılık yaptı.
Levin Tahmaz
Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu olan Levin Tahmaz The Lab Fitness kurucularındandır; fonksiyonel antrenman egzersizleri, Indoor Cycling ve Krank Cycle branşlarında uzman bir eğitmen (Master Trainer). 2011’de dünyanın en iyi 5 master trainer’ından biri seçildi.
Coaktif Koç Melek Şirin Tolga
İstanbul’da doğdu. Evli ve 11 yaşında bir kız çocuk annesi. Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri Bölümünden mezun oldu. İngiltere’de, Sussex College of Art and Technology, Pazarlama ve Medya bölümünü bitirdi. Hürriyet Yayın Grubunda Disney lisanslı ürünlerin marka yöneticisi olarak çalıştı.
Melisa Darmar
17.04.1997 yılında İstanbul’da doğdum. Eğitimimi; ilköğretimden üniversite hayatımı kapsayacak şekilde Koç Özel Okulunda tamamladım. Mesleki amacım egzersiz psikolojisi ve beslenme psikolojisini birleştirmek oldu. Koç Üniversitesi’nde burslu Psikoloji bölümü okumuş biri olarak ruhsal ve bedensel sağlığın majör ilişkisinin küçümsenmemesi gerektiğine inanıyorum.
Mert Uğur
17.08.1994 Manisa doğumlu olan Mert, yazılarında ve sosyal medyasında kucukadamert adını kullanıyor ve kendine Küçük Adam denmesinden mutluluk duyuyor. Bunun nedeni ile ilgili uzun bir yolculuk olan kitap yazma eşiğinde ve yakın zamanda bunu sizlerle buluşturmak istiyor. Özel sektörde finansman departmanında çalışan Mert; astroloji, tarot ve enerji alanlarında eğitimler almakta. Temel ve İleri Seviye Astroloji Eğitimleri bitiren Mert hem karma hem de klasik astroloji alanıyla ilgilenmektedir. Aynı zamanda tarot açılımları ile ilgilenmekte ve Reiki, Vajrayana Kukai Enerji alanlarında çeşitli çalışmalar yapmaktadır
Merve Karataşlı
1991 İstanbul doğumluyum. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Gıda mühendisliğini bitirip hemen arkasından yine aynı üniversitede Gıda Güvenliği ve Beslenme üzerine yüksek lisansımı yaptım. 2016 yılında sağlıklı ve pozitif yaşama yöneldim. Bu süreçte birçok araştırmalar yaparak kendimi geliştirerek, daha mutlu ve sağlıklı bir yaşama geçiş yaptım. Farkındalıkla beraber, yediğimiz gıdaların bizleri ne denli etkilediğini göz önüne alarak, bir de beslenme tedavisi uygulayarak zinde kalmayı hedefliyorum. Bedenimiz ne kadar sağlıklı ise ruhumuzun da o kadar huzurlu olduğuna inanıyorum. Sağlıklı yaşa ve mutluluğu yakala diyorum!
Kuaför Nedim Doğulu
Nedim Doğulu, Zeki Doğulu Studio'da başladığı mesleki serüvenine Hakan Köse Difference'da 13 yıl hizmet vererek devam etti. Türkiye'de ilk defa düzenlenen Wella Trend Vision yarışmasında 2009 yılında Türkiye birincisi oldu.
Nilay Karatosun
İstanbul’da doğdu. Evli ve 15 yaşında bir kız çocuk annesi. Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri Bölümünden mezun oldu. İngiltere’de, Sussex College of Art and Technology, Pazarlama ve Medya bölümünü bitirdi. Hürriyet Yayın Grubunda Disney lisanslı ürünlerin marka yöneticisi olarak çalıştı.
Uzm. Psikolog Nur Metin Korkmaz
Uzman Psikolog Nur Metin Korkmaz, Aristotle University of Thessaloniki psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca iki yıl gönüllü olarak İskeçe Ruh Sağlığı Merkezinde çalışmış, sonrasında da stajını Selanik 4. Özel Eğitim İlköğretim okulunda yaparak, lisans eğitimini tamamlamıştır.  
Özge Polat
Özge İsmihan Polat 1985 yılı Afyon doğumludur. Lise öğrenimine kadar Afyon da olup,Pamukkale üniversitesi okul öncesi öğretmenliği lisansı sonrası hem İstanbul da hem de çeşitli köy okullarında okul öncesi öğretmenliği yaptı. Aldığı pedagojik eğitimi yeterli bulmadığı için psikoloji bölümü okumaya karar verdi. Üsküdar üniversitesi psikoloji(bh) okudu ve ardından Beykent üniversitesi klinik psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı. Tezini çocuklarda duygusal zeka ile baplanma dönemler arasındaki ilişki üzerine yazdı. Bu sırada CİSED psikoterapi, nefes terapiler, oyun terapisi, resim-müzik dans terapisi, rorschach olmak üzere bir çok kişilik test eğitimi aldı. Aynı zamanda Erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde ve çeşitli okullarda staj yaptı. Şu anda doktora çalışmaları devam etmektedir ayrıca tüm dünya bazında uzaktan ve yüzyüze danışan almakta ve çeşitli okullarda psikolojik danışman olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.
Özge Akman
Eğitim Bilgileri: 2011-2015 : Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 1992 yılı Antakya / HATAY doğumluyum. 2015 yılında Akdeniz Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Özel eğitim kurumlarında bir süre çalıştıktan sonra kişisel ve spiritüel gelişim alanlarına yöneldim. Mesleğimin yanı sıra EFT, Bioenerji , Kuantum ve Numeroloji alanlarında da çalışmalar yapmaktayım. İnsanlığın bütünsel gelişimine katkıda bulunmak temel hedefim. Eğitimler: UZEMKU-REMKOD : Numeroloji Eğitmenliği 1-2-3 ve Trainer Seviye, Öğrenci Koçluğu İLSEVEN AKADEMİ: ASTROLOJİ:Temel Seviye, EFT (DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME TEKNİĞİ), BİOENERJİ, NEFES VE MEDİTASYON KOÇLUĞU , KUANTUM KOÇLUK : MASTER SEVİYE Mesleki Deneyimler : Antalya Fen Bilimleri Okulları : Türkçe Öğretmenliği Gazikent Eğitim Kurumları Yargı Akademi : Türkçe Öğretmenliği, Yurt dışı eğitim ve Basın Danışmanlığı
Diyetisyen Selahattin Dönmez
Selahattin Dönmez Fark Etmeden Diyet Beslenme ve Eğitim Danışmanlığının kurucusudur. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden Diyetisyen, 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Beslenme ve Diyetetik Bölümünün Diyetetik Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını “Erken Tedavi Başlanan Okul Öncesi Yaş Grubu Klasik Fenilketonürili Çocukların Beslenme Durumu” konusunda tezini bitirerek Beslenme Uzmanı olarak mezun olmuştur.
Dr. Sevgi Ekiyor
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2011 yılında mezun olup mecburi hizmetimi Bursa’da acil hekimi olarak tamamlayıp sonra İstanbul’da özel hastanelerde acil koordinatörlüğü, kalite direktörlüğü yaparak yönetici hekim olarak çalıştım.
Sevinç Mammadova
1993 Gence/Azerbaycan doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Fransızca Mütercim-Tercümanlık mezunuyum.Kısa bir dönem özel şirketlerde İngilizce ve Fransızca tercümanlık yaptım. Daha sonrasında Spor üzerine yoğunlaştım 4 yıl boyunca Fitness, Pilates ve Hamak Yogası eğitmenliği yaptım.
Şeyma Batur
Şeyma Batur, 1996 yılı Aksaray doğumlu. Üniversiteye kadar tüm eğitimlerini Aksaray’da tamamladı ve ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Eczacılık Bölümü kazandı. 2019 yılında mezun oldu ve kamuya atandı. Kamu eczacılığı görevine halen Kastamonu’da devam etmekte. Okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor.
Sibel Şengöz
1980 yılında Sakarya’da doğdum. Önlisans eğitimimi Sakarya Üniversitesinde, lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesinde tamamladım. Bankacılık ve finans sektöründe çalıştım. Hobi olarak başladığım yüz yogasını kendimde faydalarını gördükçe yakın çevrem ve daha fazla kişinin faydalanmasına vesile olabilmek için eğitmenlik eğitimimi tamamladım. Büyük bir keyifle yüz yogasını  meslek olarak yapıyorum. İnstagram @faceyogatrainer hesabımda çeşitli egzersiz ve bilgiler paylaşıyorum. Kendine değer veren, sadelik ve doğallıktan yana olan kadınlara online, yüz yüze ders ve atölyeler düzenliyorum.
Sibel Uzun
Sibel Uzun 29 mart 1982 İstabul’da doğdu. Bahçelievler Siyavuşpaşa İlkokulu’nda başlayan eğitim hayatı hâlâ devam etmektedir. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler ve İstanbul üniversitesi-Auzef bünyesinde Sosyoloji bölümü olmak üzere iki lisans eğitimine devam etmektedir. Sibel Uzun; evli, üç çocuk annesidir. Yazar Sibel Uzun; T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ilgili kuruluşu MYK-Belgeli Profesyonel Koç, ICF-ACC Unvanlı Profesyonel Koç, Medya Ege Köşe Yazarı, aynı zamanda Spiritüel Şifacı olarak bütüne hizmet ediyor.
Çocuk Doktoru Uzm. Dr. Ülkü Tıraş
İlk ve orta öğretimini Eskişehir'de ,lise eğitimini İzmir Karşıyaka Kız Lisesinde tamamlayan Dr. Ülkü Yılmaz Tıraş 1978 yılında başladığı Ankara üniversitesi tıp Fakültesini 1984 yılında tamamadı. İki yıl süreyle Eskişehir iki nolu AÇS'de mecburi hizmetini yaptı.
Astrolog Veronika
1987 yılında İzmir ‘ de doğdum . 2010 yılı Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezunum. Yaklaşık olarak 10 yıl özel sektörde kurumsal firmalarda müşteri hizmetleri uzmanı olarak görev aldım. 7 yıl önce doğum haritamı çözümleyip astroloji alanında kariyer vaad etmesini öğrenmem sonucu bu meslekte kariyer hikayem başladı. Sonrasında birçok ünlü astrologdan farklı akademilerden ders almaya başladım ve kendi astroloji serüvenimi başlattım. Danışanlarıma destek olmak, onların hikayelerinde astroloji vesilesiyle yol göstermek bu meslekte her zaman beni en mutlu eden ve motivasyonumu arttıran nokta olmuştur.
Dr. Yasemin Geçerler
21.01.1991 Almanya doğumluyum. Eskişehirliyim. 2013 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimimden sonra yüksek lisans eğitimime devam ederek 2015 yılında Eski Türk Dili alanında yüksek lisansımı tamamladım. 2015 yılında aynı alanda başladığım doktora eğitimimi tamamlamak üzereyim. Uzun yıllardır uluslararası öğrencilere Türkçe öğretmekteyim.
Yüksel Çiğdem Mayda
1982 doğumlu ,evli ve 1 erkek çocuk annesiyim. 2004 yılında Kamu yönetimi lisans eğitimimi tamamladım. Şimdi de İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölüm öğrencisiyim. 2004 yılında bankacılık ve sigorta ile başladığım çalışma hayatımın sonrasında farklı sektörde İK yöneticiliği yaparak devam ettim ve son 10 yıldır da otomotiv sektöründe farklı markalarda servis ve satışta yöneticilik yaptım. 2020 yılında şehir değişikliği nedeni ile 16 yıllık kurumsal hayat serüvenime son verdim. Bu bilgi ve birikimlerime ek olarak, bireysel aldığım çeşitli eğitimlerle birlikte son 2 senedir yaşam koçluğu, kişisel gelişim,yoga, meditasyon ve Human Desing Analizi konularında çalışmalarıma devam etmekteyim.
Diş Hekimi Zeynep Yücetürk BİLGİN
Dr.Dt. Zeynep Yücetürk Bilgin, 2001 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu, doktora çalışmalarını 2002-2007 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim dalından uzmanlığını alarak tamamladı.