Yazarlar

mm
Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel, 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu. Mezun olduğu yıldan itibaren çeşitli özel sektör ve devlet hastanelerinde Diyetisyen olarak hizmet vermiştir.
mm
Lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tamamladım. Eğitim öğretim hayatım boyunca; obezite, klinik nütrisyon, bariatrik cerrahi, anne-çocuk beslenmesi, sporcu beslenmesi, onkolojik beslenme, kurumsal beslenme ile ilgili birçok eğitime katıldım. Aldığım eğitimlerle birlikte lisans dönemimin son 2 yılında hastaneler ve özel kliniklerde stajlarımı tamamladım.
mm
İstanbul doğumluyum, 2015 Akdeniz Üniversitesi Matematik bölümünü bitirdim. Öğretmen olarak başladığım meslek tanımım zaman içinde öğrenci - ebeveyn kanalında gördüğüm açıklar nedeniyle başka bir boyuta genişledi. Yaşam misyonum, öğrencilere yolculukları boyunca rehberlik ederek, kendi değerlerini fark etmelerine, hakiki benliklerini tanıyarak geleceklerini ve eğitim hedeflerini bu hakikatle belirlemelerine ışık tutmak.
mm
2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Av. Duygu Güner, stajının başladığı 2004 yılından itibaren gerek tüm yargılama süreçlerinde, gerekse teorik bazda yoğun şekilde çalışmış ve mesleğinin ağır sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek sonuca ulaşmak herzaman önceliği olmuştur.
mm
1973 İzmir’de Kazanovalar’ın arasına katıldı. Tek çocuktu ama o kadar bol kuzen vardı ki etrafta canı sıkılmaya fırsat bulamadı. İlkokulu Karşıyaka’daki Alaybey İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi de İzmir Özel Fatih Koleji’nde okudu. Buraya kadar olay hep İzmir’de geçiyordu ama 1992’de hayatının akışında bir dizi hızlı değişim yaşadı.
mm
Veteriner Hekim Hüseyin Çaylak 1992 İstanbul doğumlu. istanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 2015 yılında mezun olmuştur Eğitim süresinde kedi ve köpek hastalıkları teşhis ve tedavi alanında odaklanmış klinik stajını bu alanda tamamlamıştır.
mm
‘80 İzmir doğumluyum. Gazetecilik lisans, Reklamcılık master ve Halkla İlişkiler - Tanıtım doktora derecemi Ege Üniversitesi’nden aldım. Yerel reklam ajansı ile markalar bünyesinde metin yazarlığı ve içerik üretimi konularında görev yaptım. 2008’den beri kendi blog’um üzerinden ağırlıklı olarak kitap, sinema ve kişisel gelişimle ilgili alanlara dair yazılar kaleme almaktayım.
mm
Merhaba,1968, İzmir'de doğdu, İzmir Dokuz Eylül Güzel sanatlar fakültesi Sinema TV Fotoğrafçılık Yöentmenlik bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar kameramanlık ve fotoğrafçılık yaptı.
mm
Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu olan Levin Tahmaz The Lab Fitness kurucularındandır; fonksiyonel antrenman egzersizleri, Indoor Cycling ve Krank Cycle branşlarında uzman bir eğitmen (Master Trainer). 2011’de dünyanın en iyi 5 master trainer’ından biri seçildi.
mm
İstanbul’da doğdu. Evli ve 11 yaşında bir kız çocuk annesi. Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri Bölümünden mezun oldu. İngiltere’de, Sussex College of Art and Technology, Pazarlama ve Medya bölümünü bitirdi. Hürriyet Yayın Grubunda Disney lisanslı ürünlerin marka yöneticisi olarak çalıştı.
mm
17.04.1997 yılında İstanbul’da doğdum. Eğitimimi; ilköğretimden üniversite hayatımı kapsayacak şekilde Koç Özel Okulunda tamamladım. Mesleki amacım egzersiz psikolojisi ve beslenme psikolojisini birleştirmek oldu. Koç Üniversitesi’nde burslu Psikoloji bölümü okumuş biri olarak ruhsal ve bedensel sağlığın majör ilişkisinin küçümsenmemesi gerektiğine inanıyorum.
mm
1991 İstanbul doğumluyum. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Gıda mühendisliğini bitirip hemen arkasından yine aynı üniversitede Gıda Güvenliği ve Beslenme üzerine yüksek lisansımı yaptım. 2016 yılında sağlıklı ve pozitif yaşama yöneldim. Bu süreçte birçok araştırmalar yaparak kendimi geliştirerek, daha mutlu ve sağlıklı bir yaşama geçiş yaptım. Farkındalıkla beraber, yediğimiz gıdaların bizleri ne denli etkilediğini göz önüne alarak, bir de beslenme tedavisi uygulayarak zinde kalmayı hedefliyorum. Bedenimiz ne kadar sağlıklı ise ruhumuzun da o kadar huzurlu olduğuna inanıyorum. Sağlıklı yaşa ve mutluluğu yakala diyorum!
mm
Nedim Doğulu, Zeki Doğulu Studio'da başladığı mesleki serüvenine Hakan Köse Difference'da 13 yıl hizmet vererek devam etti. Türkiye'de ilk defa düzenlenen Wella Trend Vision yarışmasında 2009 yılında Türkiye birincisi oldu.
mm
İstanbul’da doğdu. Evli ve 15 yaşında bir kız çocuk annesi. Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri Bölümünden mezun oldu. İngiltere’de, Sussex College of Art and Technology, Pazarlama ve Medya bölümünü bitirdi. Hürriyet Yayın Grubunda Disney lisanslı ürünlerin marka yöneticisi olarak çalıştı.
mm
Uzman Psikolog Nur Metin Korkmaz, Aristotle University of Thessaloniki psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca iki yıl gönüllü olarak İskeçe Ruh Sağlığı Merkezinde çalışmış, sonrasında da stajını Selanik 4. Özel Eğitim İlköğretim okulunda yaparak, lisans eğitimini tamamlamıştır.  
mm
Selahattin Dönmez Fark Etmeden Diyet Beslenme ve Eğitim Danışmanlığının kurucusudur. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden Diyetisyen, 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Beslenme ve Diyetetik Bölümünün Diyetetik Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını “Erken Tedavi Başlanan Okul Öncesi Yaş Grubu Klasik Fenilketonürili Çocukların Beslenme Durumu” konusunda tezini bitirerek Beslenme Uzmanı olarak mezun olmuştur.
mm
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2011 yılında mezun olup mecburi hizmetimi Bursa’da acil hekimi olarak tamamlayıp sonra İstanbul’da özel hastanelerde acil koordinatörlüğü, kalite direktörlüğü yaparak yönetici hekim olarak çalıştım.
mm
İlk ve orta öğretimini Eskişehir'de ,lise eğitimini İzmir Karşıyaka Kız Lisesinde tamamlayan Dr. Ülkü Yılmaz Tıraş 1978 yılında başladığı Ankara üniversitesi tıp Fakültesini 1984 yılında tamamadı. İki yıl süreyle Eskişehir iki nolu AÇS'de mecburi hizmetini yaptı.
mm
21.01.1991 Almanya doğumluyum. Eskişehirliyim. 2013 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimimden sonra yüksek lisans eğitimime devam ederek 2015 yılında Eski Türk Dili alanında yüksek lisansımı tamamladım. 2015 yılında aynı alanda başladığım doktora eğitimimi tamamlamak üzereyim. Uzun yıllardır uluslararası öğrencilere Türkçe öğretmekteyim.
mm
Dr.Dt. Zeynep Yücetürk Bilgin, 2001 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu, doktora çalışmalarını 2002-2007 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim dalından uzmanlığını alarak tamamladı.